You are currently viewing Skuteczne izolacje natryskowe

Skuteczne izolacje natryskowe

Doskonale zapewne Państwo pamiętają z lekcji fizyki, że ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze. Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla osób ocieplających swoje domy. Oznacza to bowiem, że koniecznie musimy przykładać większą wagę do ocieplania jego górnych partii. Elementem naszego domu przez który uchodzi najwięcej ciepła jest poddasze i warto zadbać o stworzenie na nim bardzo skutecznej warstwy termoizolacyjnej. 

Efektywne techniki używane do ociepleń 

ocieplenie poddasza piankąOd bardzo dawna wiadomo, że warto ocieplać swoje domy by cieszyć się komfortem cieplnym w ich wnętrzu. Do ocieplania zdecydowanie najczęściej stosuje się styropian. Niektórzy wyłamują się ze schematu i decydują się na ocieplanie wełną mineralną. Od jakiegoś czasu jednak szczególnie często zdarzają się przypadki ocieplania przy użyciu pianki poliuretanowej. Ocieplenie poddasza pianką PUR to jedno z najbardziej skutecznych sposobów ocieplania. Warto pamiętać, że ten materiał jest niezwykle lekki co pozwala na jego stosowanie nawet w tych konstrukcjach, które nie są zbyt masywne. Możemy taką piankę stosować więc na domach kanadyjskich czy małych jednorodzinnych domkach szkieletowych. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową to zabieg jaki wykonuje mnóstwo firm działających na terenie naszego kraju. Firmy te możemy bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Mnóstwo takich firm posiada bowiem swoje strony internetowe, na których prezentuje zakres swoich działań. 

Ogólnie rzecz biorąc poddasze jest niezwykle istotnym elementem naszego domu więc należy dokładnie przykładać się do jego ocieplania. Stosując w budynkach piankę poliuretanową nie doprowadzimy do nadmiernego obciążenia budynku. Istnieją obecnie również takie odmiany pianki poliuretanowej stosowanej do termoizolacji, które przepuszczają parę wodą.