You are currently viewing Wywoływanie pamiątkowych zdjęć

Wywoływanie pamiątkowych zdjęć

Albumy ze zdjęciami są ponadczasową pamiątką, ale przez cyfryzację fotografii użytkownicy coraz częściej decydują się na albumy on-line, chmury i albumy na portalach społecznościowych. Wydrukowane zdjęcia stanowią jednak trwały produkt, do którego można wrócić w każdej chwili, niezależnie od dostępu do Internetu. Obecnie drukarnie dostosowują się do trendów panujących w social mediach i proponują wydruki, które są dopasowane do tych właśnie rozmiarów. 

Wydruk zdjęć z social mediów 

niedrogie wywoływanie zdjęć kwadratowychZdjęcia publikowane na niektórych portalach społecznościowych mają to do siebie, że są specyficznie kadrowane. Niegdyś wywołane zdjęcia klasycznie miały rozmiar 10 cm na 15 cm, dziś coraz częściej bywają to fotografie kwadratowe, gdyż taki jest wymóg dodawania zdjęć na wspomniane strony internetowe. Na szczęście jest możliwe niedrogie wywoływanie zdjęć kwadratowych, gdyż drukarnie i fotografowie zajmujący się wywoływaniem zdjęć muszą dostosować się do panujących trendów, a niewielkie, kwadratowe zdjęcia są jedną z panujących mód. Ponadto, na tego rodzaju zdjęcia zakupimy również specjalne albumy fotograficzne bądź ramki na zdjęcia, które wyglądem imitują album z portali społecznościowych. W ten sposób otrzymamy modny wygląd albumu w klasycznym wydaniu, co jest warte uwagi, gdyż zdjęcia te prawdopodobnie zostaną z nami na lata. W przypadku stron internetowych, wirtualnych dysków, chmur i albumów online jest to zawsze pod znakiem zapytania, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy dana strona zawiesi swoją działalność, a my utracimy całą kolekcję zdjęć. Podobnie jest z przechowywaniem ich na komputerze, który znacznie częściej niż klasyczny album może ulegać awarii, a my możemy stracić całą galerię zdjęć w jedną sekundę, co byłoby ogromną, sentymentalną stratą. Ważne jest, że zdjęcia również możemy wywoływać przez internet – wystarczy przesłać paczkę fotografii cyfrowych i czekać na kuriera, który dostarczy je do naszych drzwi. 

Fotografia tradycyjna już dawno została zapomniana, nikt nie myśli o bieżącym zapełnianiu klisz i wywoływaniu zdjęć u fotografa. Jednak nowoczesne aparaty i możliwości cyfryzacji fotografii nie wykluczają możliwości wydruku zdjęć i przechowywania ich na pamiątkę, która będzie nam towarzyszyła przez wiele lat i zdobiła ściany w ozdobnych ramkach.