You are currently viewing Modele lamp stołowych

Modele lamp stołowych

Planując oświetlenie domu, warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Niestety może okazać się, że w niektórych pomieszczeniach lampy sufitowe okażą się niewystarczające. Co wtedy? Oczywiście możemy zdecydować się również na inne opcje. Dość ciekawą propozycją będą lampy stołowe, których wybór jest naprawdę szeroki.

Lampa stołowa – czy to dobry pomysł?

lampy stołowe spotlineLampa stołowa stanowi elegancki, ale również praktyczny element wyposażenia wnętrz. W zależności od modelu, może stworzyć w naszym mieszkaniu przytulny lub elegancki wygląd. Pamiętajmy jednak o tym, aby była ona dopasowana do wnętrza. Mimo tego, że lampa stołowa jest niewielkich rozmiarów elementem, to niewłaściwie dobrana potrafi zburzyć całą harmonię wnętrz. Zanim dobierzemy odpowiedni model, zastanówmy się w jakim stylu jest pomieszczenie oraz jakie barwy w nim dominują. Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu, który model idealnie sprawdzi się w naszym domu, obejrzyjmy lampy stołowe Spotline. Mnogość modeli sprawi, że znajdziemy tam propozycje do wszystkich wnętrz. Jeśli nasze mieszkanie wykończone jest w nowoczesnym stylu, warto zdecydować się na lampy ze złotymi lub srebrnymi elementami. Najważniejszą rolę w każdej z lamp odgrywa klosz. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób zakrywa on żarówkę. Najlepiej jeśli będzie zakrywał całość. Dzięki temu światło to nie będzie raziło domowników. Warto także zastanowić się, czy taka lampa będzie głównym źródłem oświetlenia, czy jedynie dodatkiem. Jeśli ma to być dodatek, możemy z powodzeniem zdecydować się na ciemny klosz. W przypadku, gdy lampa stołowa będzie głównym źródłem światła w konkretnym pomieszczeniu, wybierzmy raczej klosz jasny. W lampach stołowych tak naprawdę sprawdzi się dowolny rodzaj żarówek. Mogą to być żarówki halogenowe, świetlówki oraz żarówki LED. Wybór zależy jedynie od naszych upodobań. Najczęściej wybieranym modelem lamp stołowych są lampy ceramiczne. Sprawdzą się one zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Lampy stołowe wcale nie muszą stać na stole. Śmiało możemy umieścić je także w innych pomieszczeniach. Niektórzy ustawiają lampę na stoliku kawowym, a inni – przy telewizorze.

Wybierając lampę stołową powinniśmy dopasować ją do wnętrza. Zadbajmy o to, aby była ona jego integralnym elementem i nie wyróżniała się zbyt mocno. Jeśli nie do końca wiemy, na jaki rodzaj postawić, zdecydujmy się na lampę ceramiczną. Taka lampa pasuje praktycznie do mieszkania w każdym stylu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakup będzie trafiony.