You are currently viewing Termoaktywna bielizna do ćwiczeń w zimie

Termoaktywna bielizna do ćwiczeń w zimie

Ciągły trening był wymagany by utrzymać się w jak najlepszej formie, bo od kondycji zapaśnika zależała nie tylko jego kariera, ale również kariera kolegów na ringu. Przez lata zdarzało się mnóstwo sytuacji, w których tylko szybka reakcja i sprawność jednego z zawodników uratowała drugiego od potencjalnie groźnej kontuzji, dlatego w przerwach pomiędzy meczami nieustannie szlifowaliśmy nie tylko umiejętności, ale również i właśnie kondycję.

Bielizna termoaktywna do ekstremalnych treningów

męska bielizna termoaktywna brubeckPora roku nie miała tu większego znaczenia, gdyż z kolegami wielokrotnie urządzaliśmy intensywne treningi terenowe również późną jesienią, a nawet zimą. Jednak takie treningi wymagały odpowiednio dobrego sprzętu, do którego wliczały się nie tylko najwyższej jakości buty i rękawice, ale również i ubranie. Termoaktywna bielizna była tutaj elementem niezbędnym i dość oczywistym, choć jej skuteczność zależała od producenta. Dość dużo kolegów skarżyło się na odmiany nie spełniające wymagań im stawianych, więc w końcu zaczęliśmy wymieniać się doświadczeniem, i wprowadziliśmy nieformalną standaryzację wyposażenia. Najlepiej do tej pory sprawdzała się męska bielizna termoaktywna Brubeck, marka mało znana, aczkolwiek w wielu przypadkach znacznie przewyższająca konkurencję zarówno pod względem wygody, jak i skuteczności działania. Mimo iż była to marka z niższego przedziału cenowego, bielizna ta doskonale sprawdzała się zarówno podczas zwykłego treningu, jak i podczas ćwiczeń w ekstremalnych warunkach. Bardzo dobrze reagowała na temperaturę, zatrzymując ciepło w zimnym otoczeniu i przeciwnie, odprowadzając je w cieplejszych warunkach, przez co bez problemu można było jej używać podczas zajęć zaczynających się na hali sportowej i kończących na zewnątrz, aczkolwiek równie dobrze sprawowała się podczas standardowych zajęć.

Była to również odzież sportowa, więc każdy model, niezależnie od kroju, był bardzo wygodny i nie ograniczał ruchów w żadnej temperaturze, co bywało częstym mankamentem nawet w bieliźnie od renomowanych producentów strojów sportowych. Bielizna ta była również zadziwiająco wytrzymała, zwłaszcza podczas treningów ekstremalnych. Nawet po kilku miesiącach zimowych treningów w trudnych warunkach, trudno było szukać śladów zużycia, czy też uszkodzeń mechanicznych.