You are currently viewing Zasady stosowania pianek samoopalających

Zasady stosowania pianek samoopalających

Zdrowszą, a równie efektowną, alternatywą dla kąpieli słonecznych mogą być kosmetyki samoopalające. Dzięki nim uzyskujemy piękną, brązową opaleniznę, ale bez konieczności długiego (i niebezpiecznego w skutkach) leżenia na słońcu. To gama produktów, która wpływa na zmianę odcienia wierzchniej warstwy naskórka dzięki obecności substancji zwanej dihydroksyacetonem.

O czym pamiętać przed aplikacją pianki samoopalającej? 

pianka samoopalającaPosmarowanie skóry produktem samoopalającym pozwala uzyskać ładną opaleniznę, bez wystawiania ciała na działanie szkodliwego promieniowania UV. W ten sposób unika się poparzeń słonecznych, przebarwień czy kolejnych zmarszczek. Produkty samoopalające można stosować przez cały rok. Aby ich używanie przyniosło oczekiwany efekt w postaci naturalnej opalenizny, należy pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego odcienia samoopalacza do koloru skóry – zwykle kosmetyk ten występuje w 2 wersjach, przeznaczonych do cery jasnej i ciemnej. Warto zaopatrzyć się również w oddzielne samoopalacze do skóry twarzy i do ciała, gdyż te przeznaczone do twarzy nie mają w swoim składzie olejków natłuszczających, które zatykają pory. Najlepiej, żeby były to produkty tej samej firmy- dzięki temu odcień uzyskanej opalenizny będzie taki sam. Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów samoopalających w różnych formach- kremów, żeli, balsamów, płynów w spray i pianek. Pianka samoopalająca i spray to najlepszy wybór dla cery tłustej. Przede wszystkim, szybko się wchłaniają, a po ich zastosowaniu nie pojawia się nieprzyjemne uczucie „lepkości”. Z kolei cera sucha bardziej ucieszy się z bogatego w substancje odżywcze i nawilżające kremu. Cel, jakim jest uzyskanie równomiernej opalenizny na całym ciele, będzie osiągnięty tylko wówczas, jeśli nałożenie produktu samoopalającego będzie także równomierne. Aby tak się stało, skóra na całej swojej powierzchni powinna mieć taki stan stopień nawilżenia. Warto więc dzień wcześniej wykonać peeling skóry i twarzy, który usunie martwy naskórek, a dodatkowo wygładzi skórę, dzięki czemu aplikacja samoopalacza będzie łatwiejsza i bardziej precyzyjna.

Na nakładanie samoopalacza warto wybrać taką porę dnia, w której możemy przeznaczyć na tę czynność odpowiednio dużo czasu. Pośpiech często kończy się nieestetycznym efektem. Przed zastosowaniem produktu należy zdjąć biżuterię oraz oczyścić skórę ze wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby wejść w reakcję z kosmetykiem opalającym – a więc z makijażu, olejków i balsamów do ciała, dezodorantu czy perfum.