You are currently viewing Ceny kursów prawa jazdy

Ceny kursów prawa jazdy

W dzisiejszych prawo jazdy jest bardzo przydatne, nawet jeżeli nie posiadamy samochodu. Często pracodawcy wymagają takich uprawnień od swoich pracowników, więc nie tylko prywatnie, ale także zawodowo się nam przyda taki dokument. Jeżeli będziemy posiadać czynne prawo jazdy przed ubieganiem się o pracę, to z pewnością będzie to na naszą korzyść.

Ile czasu trwa zrobienie prawa jazdy?

prawo jazdy - kraków ceny kursuKażdy kierowca musi posiadać ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Żeby je zdobyć, trzeba skończyć kurs na prawo jazdy i zdać państwowy egzamin. Jednak nie dla każdego jest to prosta droga, ponieważ prowadzenie samochodu wymaga skoordynowania wielu czynności naraz, z którymi nie każdy sobie radzi. Jeżeli chcemy zrobić prawo jazdy – Kraków ceny kursu są uśrednione w całej Małopolsce. W każdej szkole jazdy zrobimy kurs w cenie od tysiąc czterysta do tysiąc sześćset złotych. W tej cenie mamy zagwarantowane jazdy i teorię. Cały kurs trwa trzydzieści godzin, w trakcie których kursant musi zaliczyć część praktyczną i teoretyczną, a na samym końcu zaliczyć wewnętrzny egzamin. Kursanci zaczynają szkolenie od wykładów, których celem jest zapoznanie ich z kodeksem ruchu drogowego i podstawowymi sytuacjami drogowymi, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po skończeniu pierwszej części, przyszły kierowca rozpoczyna jazdy z instruktorem. Najpierw po placu manewrowym, aby opanować podstawowe czynności, a następnie rusza na ulice Krakowa. W trakcie kursu każda osoba musi się nauczyć dobrze jeździć, opanować obsługę lewarka, bocznych lusterek, czy poprawnie wykonywać elementy do egzaminu na placu manewrowym. Wszystko czego się nauczymy na kursie, będzie nam potrzebne do zaliczenia egzaminu, a później do codziennej jazdy. Po skończonym kursie już nikt nam nie podpowie jak jeździć, więc warto z tych lekcji wyciągnąć jak najwięcej.

To jak szybko zrobimy prawo jazdy, zależy od naszych umiejętności i zdolności szybkiego uczenia. Jeżeli będziemy dyspozycyjni i nie będzie dla nas problemem jeżdżenie po kilka godzin dziennie, to możemy kurs skończyć nawet w ciągu kilku tygodni, lub miesięcy. Statystycznie najwięcej kursantów kończy kurs na prawo jazdy w ciągu sześciu – ośmiu tygodni. Na wyznaczenie terminu egzaminu, czeka się średnio dwa tygodnie.