You are currently viewing Wartościowe masło Shea

Wartościowe masło Shea

Osoby, które mają delikatną skórę, muszą uważać na to co stosują do pielęgnacji, ponieważ nietrudno wywołać podrażnienia. W ich przypadku jedynym rozwiązaniem są naturalne kosmetyki, które nie zawierają szkodliwych substancji mogących uczulać.

Co można zrobić z masłem Shea?

masło shea nierafinowane ekologiczneObecnie panuje swoistego rodzaju moda na stosowanie maksymalnie kilku składnikowych kosmetyków, które są produkowane w ekologiczny sposób. W sklepach ze zdrową możemy kupić masło Shea nierafinowane ekologiczne, które będzie w formie nieprzetworzonej, a więc będzie zawierać wszystkie cenne składniki. W wielu sklepach znajdziemy masło rafinowane, czyli poddane procesowi termicznemu, w wyniku którego masło bezpowrotnie traci wiele witamin. Masło Shea jest znane ze swoich właściwości nawilżających, przeciwzapalnych i regenerujących. W naturalnej postaci jest ono w formie gęstej pasty o bezwonnym zapachu i lekko orzechowym smaku. Możemy je znaleźć w kosmetykach łagodzących skórę po goleniu ze względu na łagodzące działanie. Świetnie się sprawdza jako balsam do masażu, ponieważ zapewnia dobry poślizg. W produktach przeciwdziałającym swędzeniu po ukąszeniach owadów także możemy znaleźć masło, gdyż skutecznie zmniejsza świąt. Kupując ekologiczne masło możemy je stosować jako głęboko nawilżający balsam do ust, który błyskawicznie zregeneruje suchą i spierzchniętą skórę na wargach. Po opalaniu nasza skóra potrzebuje kojących kosmetyków, które ją ukoją, mamy wtedy do wyboru naturalne masło Shea, albo produkty z ich dodatkiem.

Jak widać zastosowanie masła Shea jest bardzo szerokie, a to jedynie kilka propozycji jego użycia. Poza skórą, możne je używać także do włosów, aby je dogłębnie nawilżyć i zregenerować. Jest ono sprzedawane w formie plastikowych pudełek o pojemności 200 ml.