You are currently viewing Kosiarka automatyczna Worx Landroid

Kosiarka automatyczna Worx Landroid

Czasem utrzymanie trawnika to mozolne zadanie. Im większy trawnik, tym bardziej nie chce nam się go kosić, szczególnie w gorące letnie dni, kiedy słońce nie odpuszcza. W takiej sytuacji możemy oczywiście założyć na głowę kapelusz, by osłonić się przed promieniami, lub odłożyć pracę na bardziej zachmurzone popołudnie. Czy istnieją jeszcze inne rozwiązania? Oczywiście, że można to zrobić inaczej.

Samobieżna kosiarka do ogrodu

worx landroidNie chodzi tutaj o wykorzystywanie swojej pociechy lub pozwolenie trawnikowi zarosnąć, a o sprytną maszynę, która całą robotę zrobi za nas. Worx Landroid to kosiarka automatyczna, która działa samoistnie i nie potrzebuje pomocy człowieka. Maszyna w swoim działaniu przypomina nieco domowe automatyczne odkurzacze, z tym że zamiast czyszczenia dywanów, utrzymuje nasz trawnik w porządku. Robot koszący jest dziełem niemieckiej firmy, co świadczy o jej wysokiej jakości i niezawodności. Landroid jest na tyle inteligentny, że sam wie, kiedy jego akumulator jest bliski wyczerpania i sam powraca do stacji ładującej. Robot to również ekologiczny wyrób, ponieważ nie emituje szkodliwych spalin. Potrójne ostrze zapewnia prawidłowo wykonaną robotę, jaką jest skoszenie trawy. Nie ma też potrzeby zamartwiać się o psa czy kotka, które mogłyby natknąć się na maszynę i zostać przez nią zranionych – Landroid posiada czujnik unoszenia i wywrócenia. W przypadku natknięcia się na dziecko lub zwierzę, maszyna automatycznie zatrzymuje działanie swoich noży. Niektóre modele kosiarek Worx posiadają również zdalne sterowanie za pomocą Wi-Fi. Maszynę można zaprogramować według własnych potrzeb, a po wykonanej pracy bez zbędnego polecenia wróci ona do swojej matczynej stacji ładującej. Porozumienie z maszyną za pomocą smartphone’a pozwala na jej ścisłą kontrolę.

Kosiarki automatyczne Worx Landroid to nowoczesne rozwiązania, polecane szczególnie przy posesjach o dużej powierzchni terenów wokół. Robot jest w stanie (w zależności od modelu) kosić tereny o wielkości nawet do 800m². Jego jedynym wrogiem jest zbyt mocne nachylenie terenu. Latem, zamiast pocić się w pełnym słońcu podczas pchania kosiarki, lepiej usiąść w cieniu lub parasolem i rozkoszować się wolną chwilą, którą zyskaliśmy dzięki działaniom naszego nowego automatycznego przyjaciela.