You are currently viewing Zlewozmywak dwukomorowy – zalety i wady

Zlewozmywak dwukomorowy – zalety i wady

 

Umywalka – znana również pod innymi nazwami, w tym zlewozmywak i zlew – to urządzenie hydrauliczne w kształcie misy używane do mycia rąk, zmywania naczyń i innych celów. Zlewozmywaki mają krany, które dostarczają ciepłą i zimną wodę oraz odpływ do usuwania zużytej wody. Mogą również posiadać zintegrowany dozownik mydła. Wiele zlewów, szczególnie w kuchniach, instaluje się obok lub w blacie.

Zlewozmywak – niezbędny element wyposażenia każdej kuchni

zlewozmywak dwukomorowy granitowyKuchnia jest najczęściej remontowanym pomieszczeniem w domu, a blat i zlewozmywak są najczęściej wymienianymi przedmiotami. Kiedy nadszedł czas, aby wybrać nowy zlew do swojej kuchni, mamy wiele możliwości, nie tylko pod względem materiału i kształtu zlewu, ale także konfiguracji. Większość firm produkujących zlewozmywaki ma w swojej ofercie zlewy o różnych rozmiarach i liczbie komór, przy czym zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe są dwiema najczęstszymi konfiguracjami. Oba mają swoje pozytywne i negatywne atrybuty, które mogą sprawić, że lepiej pasują do naszej kuchni. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, biorąc pod uwagę zakup dobrego zlewozmywaka jest sposób pracy w kuchni, szczególnie podczas przygotowywania potraw. Zlewozmywaki dwukomorowe, również zlewozmywak dwukomorowy granitowy, oferują wszechstronność i opcje użytkowania zlewu. Główną zaletą jest to, że komory pozwalają łatwo używać różnych stron do oddzielnych celów. Dzięki zlewowi z podwójną komorą możemy m.in. używać jednej strony do przygotowywania żywności, a drugiej do mycia naczyń, moczyć naczynia z jednej strony, a myć z drugiej czy też oddzielić cięższe, brudne naczynia od delikatniejszych przedmiotów, takich jak szkło.

Są jednak niestety także wady zlewozmywaków dwukomorowych, np. niewystarczająca wielkość komór, aby moczyć lub łatwo zmywać duże naczynia, takie jak garnki czy patelnie. Innym istotnym minusem zlewozmywaków dwukomorowych jest fakt, że pochłaniają zbyt dużo miejsca na blacie.