You are currently viewing Poznaj oranżerie Warszawa

Poznaj oranżerie Warszawa

Inaczej nazywana pomarańczarnią lub ogrodem zimowym, dawniej budowano je głównie w parkach ogrodach pałacowych: np. Stara Pomarańczarnia przy Łazienkach Królewskich lub rezydencjach magnackich. Pojawiły się już w XVI i służyły do uchronienia przed zimnem roślin cytrusowych (stąd nazwa ,,pomarańczarnia”), w XVII i XVIII świadczyły o zamożności właściciela. Teraz przeżywają swój renesans i wiele osób decyduje się na ich budowę.

Oranżeria – magia ogrodu zimowego!

oranżeria warszawaSwoją zielenią przywodzą na myśl lato, są oazą harmonii i spokoju jaki i podnoszą atrakcyjność naszego domu. Przyczyniają się do powiększenia domu, co jest szczególnie ważne dla osób posiadających ograniczoną przestrzeń. Najbardziej komfortowe ogrody zimowe to takie, z których można korzystać cały rok. Po ustawieniu w nich mebli staną się cichym zakątkiem w którym można się schować. Ogrody pomagają w regulacji wilgotności w pomieszczeniu, a wiecznie zielone rośliny poprawią nam humor w ponure dni.  Oranżeria warszawa zaoferuje państwu pomoc specjalisty w projekcie i doborze odpowiednich materiałów. Profesjonalista pomoże Państwu w odpowiednim doborze materiałów i roślin oraz wskaże najlepsze miejsce na budowę ogrodu. Szkło, które wybierzemy powinno charakteryzować wysokim wskaźnikiem pochłaniania promieni oraz niskim wskaźnikiem przenikania ciepła. Natomiast profili powinny posiadać wkładkę izolacyjną, w przypadku ogrodów całorocznych. 

Ponadto należy, pamiętać że ogrody zimowe nie są odpowiednim rozwiązaniem dla osób podróżujących, ponieważ rośliny potrzebują stałej opieki przez cały rok. Inna przeszkoda mogą stać się prace związane z pielęgnacją roślin. Oranżerie są idealnym rozwiązaniem dla osób pasjonujących się ogrodnictwem oraz posiadających spore doświadczenie w tej dziedzinie.