You are currently viewing Nowoczesna kamera samochodowa

Nowoczesna kamera samochodowa

 

Praca na drodze była jednym z najtrudniejszych posterunków, na jakie mógł zostać przydzielony funkcjonariusz. Nie tylko same sytuacje wymagały ogromnego opanowania i szybkiej reakcji, ale również przyczyny powstawania owych sytuacji były często bardzo trudne do ustalenia. Podobnie miała się sprawa z przebiegiem zdarzenia, które najczęściej odbywało się w obecności niewielu osób, a tym samym niewielu świadków.

Profesjonalne kamery do samochodu

kamera do samochodu cenaWielu kolegów uskarżało się na trudności związane z relacją przebiegu zdarzenia, zwłaszcza jeśli miało ono miejsce na drodze, i z powodu owych problemów, kamery samochodowe były coraz częstszym widokiem, zwłaszcza w pojazdach nieoznakowanych. Za urządzenie takie jak standardowa kamera do samochodu, której cena nie bywała dość wygórowana, szczególnie za kamery bardziej podstawowe, dlatego nie było problemu z uzyskaniem funduszu na usprawnienie pojazdów służbowych. Mimo iż sama kamera nie była zbyt skomplikowanym urządzeniem i nie wymagała absolutnie żadnych umiejętności by obsługiwać ją skutecznie, okazała się niesamowicie przydatnym narzędziem w pracy. Oprócz nagrywania obrazu, kamera miała również możliwość rejestrowania prędkości pojazdu, oraz położenia, jeśli była ona używana w połączeniu z nawigacją samochodową. Pozwalało to na odtworzenie obrazu z każdego zdarzenia, co zwykle wystarczało do całkowitego rozwiązania jakiejkolwiek sytuacji problematycznej. Większość kamer posiadała wbudowane baterie, wystarczające na dwanaście godzin nieprzerwanej pracy, aczkolwiek my optowaliśmy za modelem wymagającym stałego podłączenia do gniazdka samochodowego, gdyż oznaczało to możliwość ciągłej pracy, nawet po zmianie patrolu obsługującego samochód, i umożliwiało nagrywanie bardzo długich patroli bez większych trudności i konieczności ładowania baterii.

Niewielkie rozmiary kamer pozwalały na ich wygodny montaż w dowolnym miejscu wewnątrz pojazdu. Oczywiście najlepiej sprawdzały się po instalacji na lusterku samochodowym, aczkolwiek mogły być zamontowane w dowolnym miejscu na pulpicie i desce rozdzielczej w taki sposób by miały jak największe pole widzenia, jednocześnie w żaden sposób nie ograniczając widoczności kierowcy pojazdu, dzięki bardzo wygodnym wysięgnikom i uchwytom montażowym.