433-650-618
Budżetowy i wytrzymały rower dla juniora

Budżetowy i wytrzymały rower dla juniora

Po okresie użytkowania roweru stricte dziecięcego, nasze dzieci zapragną, aby posiadać rower, który dużo bardziej przypomina konstrukcje dla dorosłych. Aby sprostać tym wymaganiom, producenci rowerów tworzą modele, które są zaprojektowane dla dzieci w wieku kilku lub kilkunastoletnim. Do tego typu rowerów zaliczymy wszelkiego rodzaju markowe produkty, które są często kupowane jako prezenty (np. komunijne). Tego typu rowery są wyposażane w bardziej profesjonalny osprzęt.

Budżetowe rowery dla dzieci w wieku szkolnym

budżetowy kross hexagon replicaJeżeli chcemy kupić rower dobry dla dziecka, musimy szukać modeli, które są tworzone przez uznane marki rowerowe. Tylko w takim wypadku będziemy mieli pewność, że zakupiony jednoślad będzie wykonany na odpowiednim poziomie. Wiele modeli rowerów jest zaprojektowanych przez firmy produkujące rowery dla dorosłych (np. budżetowy Kross Hexagon Replica). Tego typu modele rowerów posiadają dobrej klasy hamulce, a także napęd, który jest wyposażany w przednie i tylne przerzutki. Dziecko w wieku szkolnym może zatem wybierać się na wycieczki nie tylko po płaskim terenie przylegającym do domu, ale także będzie miało możliwość jazdy po terenach leśnych. Jest to także możliwe dlatego, że wiele typów tego rodzaju rowerów posiada opony, które mają wyraźnie zaznaczony bieżnik. Umożliwia to bardzo płynną jazdę na asfalcie, a także na wszelkiego rodzaju ścieżkach i duktach leśnych. Poprzez posiadanie tego typu roweru, dziecko może nauczyć się tajników prowadzenia jednośladu, które zaprocentują w przyszłości, kiedy będzie prowadziło rower dla dorosłych. Wiele rowerów dla juniora posiada geometrię ramy, która umożliwia wygodną jazdę dziecku o różnym wzroście. Dzięki regulacji mostka oraz wysokości siodełka, możliwe jest bardzo dokładne dopasowanie tych parametrów do wzrostu dziecka.

Dobrej klasy rowery dla juniora są w dużej mierze zaprojektowane do intensywnego użytkowania przez dzieci. Dzięki temu, że zastosowano w nich komponenty spotykane w rowerach dla dorosłych, tego typu jednoślady potrafią służyć bezawaryjnie nawet kilkanaście lat. Jest to także możliwe dzięki zastosowaniu kół zaplecionych na obręczach stożkowych, które są dużo bardziej wytrzymałe na skrzywienia oraz odkształcenia w trakcie eksploatacji przez nasze dziecko.

Close Menu