You are currently viewing Wakacje na rowerze na Green Velo

Wakacje na rowerze na Green Velo

Aktywność fizyczną podczas wakacji wybiera coraz więcej osób. Bieganie, kajaki, a może jazda na rowerze. Możliwości jest bardzo dużo,  a wraz z zainteresowaniem tego typu sposobami spędzania czasu rozwija się także baza oraz infrastruktura. Mowa o miejscach noclegowych w okolicy tras rowerowych czy szlaków kajakowych oraz właśnie o coraz wygodniejszych ścieżkach i akwenach. Dzięki temu urlop może się okazać szalenie ciekawą i komfortową opcją.

Znajdź pokój na Green Velo

pokoje obok szlaku green veloJedną z wielu możliwości jest wyprawa rowerowa. Jak wiele czasu mamy zamiar spędzić na siodełku oraz jak długi dystans chcemy pokonać – to zależy od możliwości i od stopnia wytrenowania. Bardziej doświadczeni cykliści na pewno będą w stanie zjeździć ogromną część Polski w ciągu tygodnia czy dwóch, inni postawią na rekreacyjną, weekendową wyprawę. Gdzie pojechać? Świetną propozycją będzie dobrze przygotowany szlak Green Velo, ciągnący się od województwa świętokrzyskiego wschodnimi rejonami Polski, aż do Pomorza. Te rejony można zwiedzać z perspektywy roweru, podróżując po komfortowych drogach oraz zjeżdżając w mniej uczęszczane tereny. Warto też podkreślić możliwości noclegowe okolic. W zasadzie na całej długości szlaku jest szansa znaleźć wygodny obiekt, w którym można się zatrzymać na noc. Co istotne, pokoje obok szlaku green velo oferują wiele opcji, z których właśnie rowerzyści chętnie będą chcieli skorzystać. Obiekty spod znaku „przyjazne dla rowerzystów” oznaczają możliwość umycia roweru, zostawienia go na stojaku albo nawet w niektórych przypadkach skorzystania z serwisu. W czasie dłuższej rowerowej wyprawy są to z pewnością przydatne udogodnienia i zdarza się z nich korzystać mniej lub bardziej doświadczonym cyklistom. Oczywiście część z obiektów noclegowych znajduje się bliżej Green Velo, do innych trzeba kawałek dojechać. Nie jest to jednak dystans, który trudno pokonać.

Pokonując Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, warto zaglądać do miejsc, które znajdują się w jego bardziej lub mniej bezpośredniej okolicy. Przy okazji aktywnego spędzania czasu można zobaczyć wiele ciekawych historycznych obiektów. Jest także okazja, a dla wielu osób ma to spore znaczenie, pobyć na łonie natury i podziwiać okoliczną przyrodę. To także może być znakomite przeżycie.