You are currently viewing Oryginalny sekretarzyk z drewna

Oryginalny sekretarzyk z drewna

Przeglądając czasopisma o tematyce związanej z dekoracją wnętrz i dizajnem, często natrafiamy na niecodzienne, oryginalne przedmioty. Drewniany sekretarzyk należy do takich elementów wyposażenia wnętrz, które przez lata były zapomniane a ostatnio wracają do łask. Jest to wyjątkowo ciekawy przykład biurka połączonego z funkcjami komody, szafki i miejsca, w którym uporządkujemy wszystkie, niezbędne do pracy drobiazgi.

Sekretarzyki jako miejsce na niezbędne drobiazgi

sekretarzyk z drewnaPorządkowanie biurka nie dla każdego jest czynnością przyjemną. Możemy w nieskończoność przekładać sprzęty elektryczne, typu kable USB, stare ładowarki, przenośne pamięci, dodatkowe karty pamięci, notatniki i niewielkie kalendarze. Sekretarzyk z drewna jest meblem nowej generacji, który sięga swą tradycją czasów, gdy nie było komputerów a wszystkie czynności biurowe należało wykonywać ręcznie – analogowo. W wielu szufladkach pomieścimy i uporządkujemy drobiazgi, by nie leżały w jednej szufladzie. Sekretarzyk pomaga utrzymać ład i porządek. Przeznaczony jest dla perfekcjonistów, którzy lubią mieć wszystko na swoim miejscu. Ludzie mniej zorganizowani, dla których ciągła praca także wymaga porządku, poukładają niezbędne przedmioty biurowe w kolejnych przegródkach. Budowa sekretarzyka jest złożona. Dzięki niej pełni podwójną funkcje: biurka do pracy i pisania oraz komody z licznymi przegródkami do segregacji dokumentów oraz podręcznych drobiazgów. Współczesne sekretarzyki drewniane, wzorowane są na oryginalnych sprzętach, które gościły w biurach ważnych osobistości. Każdy pisarz, polityk, urzędnik albo zarządca, posiadał w swoim biurze sekretarzyk. Do dzisiejszych sekretarzyków dołączone są kluczyki, dzięki którym zamkniemy wybrane szufladki. Solidny i funkcjonalny mebel może z powodzeniem zagościć w biurze lub w domu.

Projektanci wnętrz proponują powrót do tradycyjnych element wyposażenia biur, jeszcze sprzed epoki cyfrowej. Oryginalne, drewniane sekretarzyki to niecodzienny element wystroju mieszkania labo biura. Jeśli myślimy o wprowadzeniu odrobiny historii i klasyki do przestrzeni, w której pracujemy, to wybór sekretarzyka będzie jak najbardziej trafiony. Łączy w sobie cechy biurka, komody i schowka. Ułatwia codzienną pracę i porządkowanie niezbędnych przedmiotów.