You are currently viewing Pojemniki do kuchni

Pojemniki do kuchni

Po kilku latach mieszkania w naszym pierwszym mieszkaniu wiedziałam, jakich błędów na pewno nie popełnię w kolejnym. Wiedziałam, że na pewno będę chciała mieć meble zamykanie, a jak najmniej rzeczy miało możliwość znalezienia się na zewnątrz. Wiedziałam też, że poza zamykanymi meblami będę chciała mieć jak najbardziej funkcjonalne meble w kuchni, tak, aby nic nie stało na zewnątrz i aby było w niej jak najwięcej miejsca do przechowywania.

Kawa i herbata w pojemnikach

pojemniki na kawę oraz herbatęDlatego kiedy urządzaliśmy nasze nowe mieszkanie, zadbałam szczególnie o to, by kuchnia była funkcjonalna i żadna wolna przestrzeń w niej się nie marnowała. W mojej nowej kuchni miała bardzo dużo szafek, szafeczek, wiele z nich było bardzo sprytnie pomyślanych, aby ułatwić przechowywanie na przykład garnków, przykrywek czy przypraw. na herbatę i kawę miałam specjalną szufladę. Zawsze mam w domu bardzo wiele rodzajów herbaty, lubię dogodzić sobie i moim gościom. Do przechowywania kawy oraz herbaty zakupiłam specjalne pojemniki na kawę oraz herbatę. Były to metalowe puszki, które nie dość, że pozwalały zachować porządek, to jeszcze sprawiały, ze kawa i herbata na bardzo długi czas zachowywała swój doskonały smak i aromat i nie wietrzała. Polecam wszystkim przechowywanie tych rzeczy w takich właśnie pojemnikach, naprawdę robią one ogromną różnicę, jeśli chodzi o trwałość kawy i herbaty. Nie jest to duży wydatek, takich pojemników jest na rynku obecnie bardzo dużo, można wybrać sobie dowolny wzór, rozmiar, kolor. Ja wybrałam pojemniki prostokątne. Przyznam, że okrągłe są bardzo efektowne, ale trudniej jest w nich przechowywać kawę i herbatę, a przynajmniej trudniej jest je ustawić w szufladzie i szafce w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Dzięki tym pojemnikom teraz to mam naprawdę porządek w kuchni i zawsze bez problemu mogę znaleźć herbatę, na którą obecnie mam ochotę.

Warto jest w kuchni przechowywać żywność w pojemnikach. Dotyczy to zarówno płatków do mleka, jak makaronów, ryżu czy mąki, a także oczywiście kawy i herbaty. Odpowiednie pojemniki pomagają zachować świeżość przechowywanych w nich produktów na dłużej, chronią przed dostaniem się różnych drobnoustrojów i tym podobnych. I doskonale pomagają zachować porządek oraz szybko znaleźć interesujący nas produkt.