You are currently viewing Jak obchodzić się z biostymulatorami roślin

Jak obchodzić się z biostymulatorami roślin

 

Uważa się, że rośliny potrzebują 16 składników odżywczych, aby skutecznie rosły. Trzy główne składniki odżywcze to azot, fosfor i potas. Te trzy są nazywane makroskładnikami odżywczymi. Drugimi wymaganymi składnikami odżywczymi są siarka, wapń i magnez. Wreszcie rośliny potrzebują mikroelementów: boru, kobaltu, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.

Biostymulatory roślin zawierają mikroelementy

efektywne biostymulatory roślinBez tych trzech makroskładników roślina nie będzie mogła rosnąć. Do niektórych biostymulatorów dodawana jest żywność roślinna. Jeśli hodujesz jedną roślinę, na przykład określony kwiat, pomoże to jej rosnąć. Jeśli jednak uprawiasz wiele różnych rodzajów roślin jednocześnie, lepiej jest nawozić bez pokarmu roślinnego. Określ porcję składników odżywczych w torbie. Różne rodzaje nawozów wykorzystują różne mieszanki tych składników odżywczych. Na przykład worek biostymulatora 6-12-6 zawiera 6 procent azotu, 12 procent fosforu i 6 procent potasu. Na podstawie testu gleby wybierz mieszankę, która najbardziej doda do gleby. Dodaj efektywne biostymulatory roślin do swojej uprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest równomierne dodanie nawozu do gleby. Jeśli zdecydujesz się na biostymulator granulowany, rozrzutnik pomoże ci go rozprowadzić. Jeśli nawozisz rośliny na zewnątrz, pamiętaj o usunięciu nawozu, który wyleje się na ulice lub chodniki. Zapobiegnie to dostaniu się do dróg wodnych. Należy często nawozić rośliny. Rośliny szybko przechodzą przez składniki odżywcze. Aby rośliny były stale karmione, należy dodawać biostymulator do gleby tak często, jak wymaga tego roślina, która różni się w zależności od rośliny i biostymulatora. Przeczytaj instrukcje biostymulatora, aby zobaczyć zalecenia. Jeśli kupisz wstępnie określoną roślinę, sprawdź etykietę na roślinie, aby zobaczyć, w jakiej glebie zostały posadzone. Wybierz biostymulator na podstawie pilności twojego projektu. Dzięki temu dowiesz się, jak często musisz ją karmić.

Zbyt wiele aplikacji może doprowadzić do nadmiernego nawożenia i zniszczenia rośliny. Spójrz na składniki odżywcze biostymulatora. Dwa rodzaje płynów mogą pomóc roślinom rosnąć szybciej . Pierwszy to płynny nawóz, który pomaga uzupełnić brakujące składniki odżywcze w glebie. Inną opcją jest coś, co nazywa się herbatą z obornika, która jest śmierdzącą mieszanką obornika i wody pozostawionej do dojrzewania.