You are currently viewing Dodatkowe zabezpieczenie lakieru

Dodatkowe zabezpieczenie lakieru

Utrzymanie idealnego stanu jeżeli chodzi o samochód jest sporym wyzwaniem. Zwłaszcza w czasach kiedy jest to rzecz, którą bardzo często się podróżuje. To oznacza, że mimowolnie atrakcyjność nawet luksusowych aut z roku na rok spada. Oczywiście samochód w oczach właściciela jest zawsze czymś wyjątkowym i każdy z nas stara się o niego dbać jak najlepiej potrafi. Jeżeli chodzi o domowe metody, które możemy wykonywać w garażu to koniecznie trzeba pamiętać o woskowaniu.

Jak aplikować dobry wosk?

odporny wosk fusso 99Je najlepiej wykonywać na idealnie czystym samochodzie. Aby to osiągnąć można jechać na zwykłą myjnię, a następnie papierowym ręcznikiem jeszcze raz wytrzeć lakier. Można się zdziwić ile brudu uda się nam z niego ściągnąć nawet po wstępnym myciu. Jeżeli szukamy nie drogiego preparatu, który zapewni nam profesjonalny efekt to godny polecenia będzie odporny wosk fusso 99. Jest to produkt, który dostaniemy w rozsądnej cenie. Wiele sklepów od razu oferuje środki do czystości dlatego w większości przypadków nie trzeba robić dodatkowych zakupów. Tu też można dostać aplikator do wosku, który zdecydowanie ułatwi jego nakładanie. Oczywiście jeżeli go nie mamy można to zrobić zwykłą ścierką. Jeżeli chodzi o samo woskowanie to jest to prosta czynność. Tym aplikatorem bądź ściereczką nakładamy wosk na lakier. Musi on wyschnąć dlatego czekamy tutaj od pięciu do dziesięciu minut. W zimę ten czas może być dłuższy. Następnie ścierką z mikrofibry bo taka w tym przypadku jest najlepsza polerujemy lakier. Dzięki temu uzyskamy wspaniały efekt, a nasz samochód będzie lśnił. Oczywiście taki wosk działa jak dodatkowa powłoka zabezpieczająca lakier. Dzięki niej jest chroniony przed kwaśnymi deszczami lub promieniami UV. Co za tym idzie jakość naszego lakieru, który będzie regularnie pielęgnowany po wielu latach użytkowania pozostanie wysoka. Jeżeli chodzi o samo polerowanie to może ono okazać się męczące.

Na szczęście na rynku jest sporo automatycznych polerek i tą czynność można sobie skutecznie ułatwić. Warto o tym pomyśleć jeżeli kupiliśmy polecany wosk i chcemy go stosować w sposób regularny. Sam zakup najlepiej jest wykonać za pomocą sklepu Internetowego. Tam szybko zamówimy to co chcemy bez wychodzenia w domu. Warto o tym pomyśleć przed kupnem.