You are currently viewing Wygoda centralnego odkurzania

Wygoda centralnego odkurzania

To była jedna z kluczowych decyzji podczas budowy domu. A rzeczy do załatwienia było naprawdę mnóstwo. Chodzi o kwestie pozwoleń, projektów, wyboru wykończenia i tak dalej. Sporo czasu spędziliśmy na dyskusjach na temat systemu odkurzania, ponieważ od początku myśleliśmy o odkurzaniu centralnym. Chcieliśmy jednak solidnie sprawdzić, jak wygląda ten system i na jaki konkretnie się zdecydować. Okazało się, iż zalet takiego rozwiązania jest wiele. Chcieliśmy je poznać jeszcze lepiej.

Odkurzacz centralny skuteczny i komfortowy

centralne odkurzanieInformacje z Internetu, pytania do ekspertów, rozmowy z dystrybutorami – możliwości sprawdzenia, jaki system zamontować i dlaczego akurat taki jest bardzo dużo. Dość szybko więc podjęliśmy ostateczną decyzję, iż właśnie odkurzanie centralne będzie systemem, jaki pojawi się w naszym domu. Trudno powiedzieć, co konkretnie i najmocniej przekonało nas akurat do takiego kroku. Zalet, jakie posiada centralne odkurzanie, jest bowiem na tyle dużo, że każda z nich ma spore znaczenie. Na czym polega więc ten sposób dbania o porządek? System centralnego odkurzania składa się z urządzenia głównego, które znajduje się w jednym z pomieszczeń, takim, które jest oddalone od najczęściej użytkowanych, czyli na przykład w kotłowni czy garażu. Z centralnym odkurzaczem połączona jest sieć przewodów, rozprowadzonych w innych pomieszczeniach. Można się do nich dostać za pomocą specjalnych otworów w ścianach, w których znajdują się możliwości podłączenia rury służącej do sprzątania. Jest więc estetycznie i nie trzeba szukać miejsca na chowanie odkurzacza. Kable nie plączą się też pod nogami. W każdym pomieszczeniu łatwo jest zrobić porządek dzięki połączeniu z systemem centralnym. Co więcej, nie ma hałasu, który przecież zazwyczaj towarzyszy takiej czynności, jak odkurzanie. Działanie centralnego odkurzacza jest bowiem odsunięte do wspomnianych kotłowni lub garażu.

Podczas odkurzania można więc oglądać telewizję. Nawet śpiącego dziecka nie powinno się obudzić. Zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do przewodów i do odkurzacza. Powietrze jest wypychane najczęściej na zewnątrz domu, co oznacza, że nie wprawia się w ruch pułków kurzu wewnątrz. Tyle argumentów w zupełności nam wystarczyło, dlatego zdecydowaliśmy się na centralny odkurzacz. I nie żałujemy tej decyzji.