You are currently viewing Moda na naszywki wraca

Moda na naszywki wraca

 

Na rynku zdominowanym przez sieciówki, trudno znaleźć swój własny styl. Galopujące trendy dla niektórych stają się jedynym punktem odniesienia. Może więc warto zerknąć za siebie i zaczerpnąć nieco inspiracji z przeszłości, naszywając na kurtkę kilka drobiazgów.

Co się stało z naszywkami?

naszywki eko skóraPopularność naszywek osłabła na początku tego wieku. Jednak wcześniej święciły one tryumfy dzięki scenie rockowej. Oglądając zdjęcia zespołów już z lat sześćdziesiątych, widzimy naszywane na ubrania ich członków aplikacje. To fani przyczynili się do największego rozpowszechnienia naszywek. Chęć przynależności do grupy związanej z jakimś zespołem lub ideą wytworzyła popyt na łatwe do zdobycia i noszenia elementy. Tanie w produkcji naszywki były więc idealne. Każdy mógł nosić na rękawie czy plecaku nazwę ulubionego zespołu albo swoje życiowe motto. Niesłabnącą popularnością naszywki cieszyły się aż do końca ubiegłego wieku. Trudno określić, dlaczego zniknęły. Może przez oferowany konsumentowi coraz większy wybór ubrań, pomagających zdefiniować swój styl. Faktem jest, że pierwsze kilkanaście lat XXI wieku naszywki spędziły wyłącznie na plecakach małoletnich fanów ciężkiego grania. Na szczęście to się zmienia, od kilku lat są one znowu dostępne w formach jeszcze ciekawszych niż kiedyś. Zmieniły się także pod względem wykonania. Popularny obecnie materiał na naszywki eko skóra, świetnie komponuje się z większością ubrań. Także tradycyjnie wyglądające haftowane aplikacje przeżywają swój renesans.

Po latach nieobecności naszywki wróciły i wydaje się, że znowu podbiją rynek mody na długie lata. Różnorodność materiałów daje ich twórcom pole do popisu, a różnorodność sprawia, że każdy będzie w stanie znaleźć wśród nich taką, która pasuje do niego.