You are currently viewing Druk wielkoformatowy? A co to takiego?

Druk wielkoformatowy? A co to takiego?

 

Druk wielkoformatowy odnosi się do materiałów drukarskich, które są zbyt duże, aby można je było drukować na najbardziej dostępnych rozmiarach komercyjnych maszyn drukarskich. Druk wielkoformatowy wymaga użycia specjalnego sprzętu produkcyjnego, który może pomieścić większe niż normalne wymiary wydruku.W branży poligraficznej „duży format” jest w rzeczywistości terminem względnym, ponieważ maksymalne rozmiary wydruków różnią się w zależności od drukarki.

Czym różni się druk wielkoformatowy od zwykłego?

druk wielkoformatowy warszawaAle ogólnie mówiąc, duży format odnosi się do następujących kategorii materiałów drukowanych: Plakaty okienne i ścienne, mapy, diagramy i wykresy, ogłoszenia o wydarzeniach, duże kalendarze ścienne, oznakowanie promocyjne, wykresy wzrostu, ważne uwagi dla pracowników, studentów i innych grup, banery poziome lub pionowe. Pod względem popularności, jaką cieszy się sprawdzony druk wielkoformatowy, a Warszawa to miejsce, gdzie ma on wiele zastosowań. Ponadto większość firm korzysta z materiałów drukowanych w dużym formacie w celach promocyjnych. Druk wielkoformatowy jest najczęściej zaprojektowany jako płaski wiszący na ścianie, ale można go również złożyć lub w niektórych przypadkach być wolnostojący. Cyfrowe drukowanie wielkoformatowe to medium drukarskie, szeroko stosowane w reklamie, które zyskało popularność na całym świecie w ciągu ostatniej dekady lub dwóch. Jak można się domyślać po nazwie, druk wielkoformatowy służy w dużej mierze obsłudze największej możliwej szerokości rolki drukującej.

Dzięki temu projektanci, graficy i reklamodawcy mają większy obszar do pracy, co pozwala im myśleć w większych formatach, tworząc większe i odważniejsze prace do celów komercyjnych i innych.Często druk wielkoformatowy jest wykorzystywany do produkcji banerów, tapet, naklejek ściennych, plakatów, i wielu innych projektów wymaganych przez firmy z siedzibą w Warszawie.