You are currently viewing Smycze i inne akcesoria

Smycze i inne akcesoria

Dobór odpowiedniej smyczy dla naszego psa czasem jest utrudniona, dzieje się tak przede wszystkim przez wielki wybór jaki oferuje nam rynek. Tak samo dzieje się zazwyczaj podczas dobieranie innych potrzebnych nam akcesoriów dla naszych czworonożnych towarzyszy. Jeżeli chodzi o inne akcesoria, także jest tutaj ogromny wybór, jednakże zdecydowanie się na jeden model nie sprawia nam już takich trudności. Dużo zależy od naszego doświadczania jako właściciela psa. Jeżeli posiadamy psy dobre kilkanaście-kilkadziesiąt lat, jest nam dużo łatwiej dokonać wyboru, ponieważ niektóre akcesoria są nam już dobrze znane i przez nas cenione, inne zaś znamy z autopsji i wiemy, iż nie pożyją one zbyt długo. 

Jaka smycz będzie odpowiednia dla danego psa

smycz przepinana ze wzoremGeneralnie trudnym wyborem będzie zadecydowanie pomiędzy obrożą a smyczą. Tutaj polemika mogłaby być bardzo długo, niektóre pozytywy ma jeden przedmiot, inne drugi. Obroża jest generalnie bardzo lubiana i popularna, natomiast szelki są niezwykle praktyczne. Szelki zdają egzamin jako sportowe akcesoria, czy też jako dopięcie do pasów bezpieczeństwa w samochodzie, co jest bardzo ważnym aspektem. Jeżeli chodzi o smycze to również mamy spory wybór. Na przykład dobrze nam wszystkim znane smycze automatyczne – takie zwinięte linki mają około pięciu-ośmiu metrów i najbardziej popularne są w miastach. Mimo, iż wydają się nam bardzo praktyczne mają również swoje minusy, przykładowo pies uczy się w nich ciągnąć. Nawet lekki opór smyczy, może kojarzyć się naszemu zwierzęciu z przyzwoleniem na ciągnięcie. Wybierając smycz przepinana ze wzorem, tak na prawdę wybieramy dwie rzeczy – praktyczność oraz stylowość. Wzorek może przybierać różne oblicze, przykładowo na smyczach taśmowych dość często występują wzory norweski. To co ma się znajdować na taśmie możemy generalnie zamówić sobie, będziemy wtedy posiadaczami indywidualnie zrobionej smyczy personalizowanej. Taka smycz przepinana posiada dwa karabińczyki, co jest niezwykle praktyczne, może sami zmieniać jej długość kiedy tylko chcemy.

Smycz przepinana może mieć jeszcze jedno bardzo dobre zastosowanie, jeżeli kupimy model, który posiada wszyty amortyzator może ona posłużyć nam do psiego sportu, jakim jest dogtrekking czy też canicross. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu drugiego karabińczyka, który może zostać dopięty do pasa biodrowego biegacza.