You are currently viewing Nowoczesne systemy rekuperacji

Nowoczesne systemy rekuperacji

Nie da się ukryć, że wietrzenie mieszkań jest czynnością bardzo istotną z punktu widzenia naszego zdrowia. Przebywając w naszym mieszkaniu sprawiamy, że powietrze znajdujące się w jego wnętrzu się zużywa. Dodatkowo z czasem zaczyna ono być przesycone różnymi zanieczyszczeniami. Jednak wietrząc mieszkanie doprowadzamy również do tego, że uchodzi z niego cenne ciepło emitowane przez system grzewczy. 

Systemy wentylacji mieszkań 

rekuperacja grójecWietrzenie mieszkań jest koniecznością. W czasie gdy na zewnątrz jest ciepło to nie ma z tym żadnego problemu. Jednak problem pojawia się wówczas gdy musimy przewietrzyć nasze mieszkanie w czasie zimy. W takim wypadku otwierając okna doprowadzamy do wyziębiania mieszkania. Najpierw więc ponoszone są koszty za ogrzewanie po czym sami doprowadzamy do tego, że ciepło uchodzi na zewnątrz. Jednak od jakiegoś czasu dostępne są systemy mechanicznej wentylacji dzięki którym ciepło jest zatrzymywane w budynku. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, że takie systemy wciąż korzystają z ciepła wyemitowanego przez grzejniki tylko raz. Takie rozwiązania określane są jako rekuperacja Grójec jest zaś jednym z tych miast, w którym znaleźć można łatwo sprawdzone firmy zajmujące się instalacją takich systemów. Rekuperacja pozwala na odzyskanie ciepła z powietrza, które przeznaczone jest do wypuszczenia na zewnątrz. To ciepło przekazuje się do powietrza tłoczonego do wnętrza domu. 

Na chwilę obecną wiele osób zdecydowało się na zainwestowanie w systemy rekuperacji. Takie rozwiązania pozwalają na to by zaoszczędzić na ogrzewaniu i tym samym umożliwiają efektywne wietrzenie domu. Dzięki nowoczesnym sterownikom możliwe jest takie ustawienie harmonogramu wietrzenia by dom był wentylowany w czasie gdy akurat nie przebywamy w jego wnętrzu.