You are currently viewing Dekoracyjne grzejniki na podczerwień

Dekoracyjne grzejniki na podczerwień

W hotelu nie było możliwości montażu bardziej wydajnego systemu ogrzewania bez bardzo ekstensywnej przebudowy, choć takowy był potrzebny, gdyż dotychczasowe ogrzewanie przestawało być skuteczne i zawodziło dość często. Nie chcieliśmy jednak poprzestawać na elektrycznych grzejnikach olejowych, które były niesamowicie prądożerne, i generowały zdecydowanie za wysokie koszty. Zaczęliśmy więc poszukiwania alternatywy dla starego, niewydajnego ogrzewania.

Ozdobne grzejniki na podczerwień

dekoracyjny panel na podczerwieńSpośród wszystkich urządzeń i systemów ogrzewania jakie przejrzeliśmy, najbardziej wydajnymi i wygodnymi w użyciu wydały nam się kolektory słoneczne oraz promienniki podczerwieni. Te pierwsze jednak wymagały za dużo pracy i wysiłku, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż grzejników na podczerwień w całym obiekcie. Grzejniki te, w przeciwieństwie do zwykłych modeli na wodę czy olej, nie ogrzewały powietrza wokół, a przedmioty i umeblowanie znajdujące się w pobliżu, toteż były wielokrotnie bardziej efektywne, a jednocześnie zdecydowanie bardziej energooszczędne niż jakiekolwiek inne rodzaje grzejników elektrycznych. Co więcej, niemal wszystkie modele miały tak kompaktowe rozmiary iż mogły być zamontowane niemal w dowolnym miejscu. W sprzedaży można było znaleźć zarówno odmiany na ścianę jak i modele montowane na suficie, a naszą uwagę przykuły szczególnie modele ozdobne. W zależności od wykonania, dekoracyjny panel na podczerwień mógł być upodobniony do nowoczesnego obrazu, lub nawet rzeźbionej płyty, tudzież elementu dekoracji ścian. Nie były one więc widoczne na pierwszy rzut oka, funkcjonując jako ozdoba, choć w dalszym ciągu spełniały swoje zadanie, ogrzewając pomieszczenie znacznie lepiej niż odmiany konwencjonalne.

Najbardziej ozdobne i estetyczne modele grzejników były pokryte tworzywem podobnym wizualnie do brązu czy mosiądzu, lub też zostały wykończone tak, by wyglądać niczym obraz w ramie. Tego typu grzejniki były wręcz idealne do głównego holu hotelu czy nawet do prywatnego domu, gdzie służyły nie tylko jako ogrzewanie, ale bardzo elegancki element dekoracyjny. Co ciekawe, grzejniki te nie były o wiele droższe niż modele elektryczne, a w wielu przypadkach okazywały się znacznie tańsze, wydajniejsze i bardziej energooszczędne, a na dodatek nie zajmowały miejsca niemal wcale.