You are currently viewing Kudowa atrakcyjna na rodzinny wyjazd

Kudowa atrakcyjna na rodzinny wyjazd

Nie każdy musi lubić góry, by przyjechać do Kudowy Zdroju. Ta miejscowość uzdrowiskowa leży wprawdzie w sąsiedztwie Gór Stołowych, ale nie oznacza to, że tylko narty i górskie wędrówki stanowią jej atrakcje. Ciekawych aktywności na miejscu na pewno nie brakuje, dlatego jest to świetna lokalizacja na wyjazd na ferie lub wakacje, w mniejszym lub większych gronie. Tym bardziej, że oferta noclegowa również zachęca do wizyty w tym rejonie.

Kudowa Zdrój na krótszy i dłuższy wyjazd

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójNie ma znaczenia, czy do Kudowy przyjeżdża się zimą, czy latem. Za każdym razem atrakcji nie brakuje. Oczywiście wiadomo, że na nartach na okolicznych stokach pojeździ się podczas ferii zimowych, jednak w ciepłych miesiącach atrakcje turystyczne w kudowie zdrój też sprawią, że pobyt będzie bardzo udany. Zacznijmy więc od zimy. Jeśli ktoś uwielbia narty, to na pewno w pobliżu znajdzie stacje i uda mu się poszusować po stokach. Latem natomiast warto wybrać się na spacer po okolicznych, malowniczych szlakach. Będzie okazja spędzić trochę czasu na łonie natury, a poza tym to szansa na podziwianie pięknych widoków. Także wycieczka rowerowa może się okazać znakomitym pomysłem. Z jednej strony to aktywność fizyczna, a z drugiej, zwiedzanie i czas w otoczeniu przyrody. Jeśli idzie o obiekty warte odwiedzenia, także jest ich sporo w Kudowie Zdroju oraz okolicach. Kaplica Czaszek to jeden z nich. Jest to miejsce, którego ściany oraz sufit wyłożone są ludzkimi kośćmi. To czaszki ofiar wojen i chorób z minionych wieków. Na pewno warto też przejść Szlak Ginących Zawodów, czyli skorzystać z okazji i zobaczyć albo dowiedzieć się więcej na temat czynności, którymi dziś zajmuje się już bardzo niewiele osób. W Muzeum Zabawek natomiast będzie możliwość przypomnienia sobie albo dopiero poznania bohaterów bajek sprzed wielu lat. Dla starszych to może być podróż sentymentalna, dla dzieci z kolei okazja, by poznać te postacie.

Oczywiście atrakcji w Kudowie oraz okolicach jest znacznie więcej. Jaskinie albo skałki, parki linowe, parki rozrywki to tylko część z nich. Wycieczka do Czech również nie będzie skomplikowanym zadaniem. Poza tym niewątpliwie warto pospacerować po parku zdrojowym, w końcu Kudowa to uzdrowisko. Z pewnością więc trudno się będzie nudzić, zarówno małym, jak i większych turystom.