You are currently viewing Dodatkowe elementy świetlne na drogach

Dodatkowe elementy świetlne na drogach

 

Po drogach publicznych porusza się coraz większa liczba pojazdów różnego typu. Jest to wynikiem polepszającej się sytuacji finansowej społeczeństwa. Część osób decyduje się w inwestycję we własny komfort oraz niezależność czego wynikiem jest zakup auta. W związku z tym konieczna staje się rozbudowa oraz konserwacja istniejącej infrastruktury. Właśnie dlatego konieczne są regularne inwestycje poszczególnych zarządców dróg w oznakowanie pionowe, poziome, sygnalizację świetlną czy inne elementy poprawiające bezpieczeństwo kierujących.

Zastosowanie strzał świetlnych na drogach

strzała świetlnaPodczas prowadzenia prac modernizacyjnych ekipa je przeprowadzająca ma obowiązek odpowiednio oznakować pas na którym są one prowadzone. Do tego celu wykorzystywany jest szereg procedur mających na celu zapewnienie jak najlepszej widoczności tak żeby kierujący już z daleka mogli dostrzec potencjalne zagrożenie i dostosować prędkość do panujących warunków. Często stosowanym elementem jest strzała świetlna, która zapewnia dobrą widoczność. Jest ona ustawiana za robotnikami wykonującymi prace. Przeważnie konstrukcja jest wykonana z aluminium tak żeby zapewnić dobrą wytrzymałość mechaniczną połączoną z niską masą całkowitą. Na rynku dostępne są różne rodzaje konstrukcji, które różnią się między sobą wymiarami oraz zastosowanym osprzętem. Do wyposażenia można zaliczyć ilość lamp, które charakteryzują się odpowiednią mocą. Warto wspomnieć, że strzały świetlne powinny posiadać wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty, które są potwierdzeniem spełnienia odpowiednich norm oraz wymogów prawnych. Dzięki temu osoby stosujące je podczas remontów mają pewność, że urządzenie to jest skuteczne w warunkach rzeczywistych i zapewnia odpowiednią widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo ekipy.

Warto wspomnieć, że urządzenia tego typu mogą być zamówione zarówno przez punkt stacjonarny jak i również przez Internet. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania rekomendowany jest kontakt bezpośrednio z producentem co może skutkować wypracowaniem atrakcyjnych rabatów cenowych co umożliwi zmniejszenie kosztu jednostkowego zakupu. Jak widać ze względu na zwiększoną ilość aut poruszających się po drogach realizowane są obecnie inwestycje mające na celu rozbudowę oraz konserwację infrastruktury.