You are currently viewing Historia i ferta grzejników Purmo

Historia i ferta grzejników Purmo

W blokach, domach czy innych budynkach wybudowanych kilkadziesiąt lat temu w Polsce zastosowano kaloryfery żeliwne, które są dość ciężkie i siermiężne. Nie było znanych innych, dostępnych na rynkach zagranicznych. Z czasem jednak zaczęły być coraz bardziej popularne grzejniki płytowe.

Firma Purmo jako synonim grzejników

grzejniki purmoJednym z wiodących producentów tego rodzaju kaloryferów jest firma Purmo. Cieszy się on popularnością w całej Europie, także w Polsce, gdzie stanowi bardzo dużą część tego rynku. Posiada kilka fabryk produkujących grzejniki, również na południu naszego kraju. Przedsiębiorstwo to ma fińskie korzenie, należy do duńskiej rodziny i jest częścią wielkiego koncernu, zajmującego się również przemysłem aluminiowym oraz okrętowym, a także obrotem nieruchomościami. Grzejniki purmo można obecnie zakupić w zdecydowanej większości krajów europejskich, a także spotkać na rynku chińskim i japońskim. Oprócz popularnych kaloryferów płytowych, firma w swojej ofercie posiada także inne rodzaje. Dużą popularnością cieszą się grzejniki łazienkowe, pośród których klienci mają możliwość wyboru wśród wielu modeli. Mogą zakupić kaloryfery o różnych kształtach i wielkości, a także parametrach grzewczych, dostosowując je do swojej łazienki. Na pewno mnogość ofert sprzyja w rozwoju tej firmy i pozwala pozyskiwać nowych klientów. Udogodnieniem na pewno jest możliwość zakupu grzejników elektrycznych, które nie muszą mieć dostępu do centralnego ogrzewania, czy to w mieszkaniu, czy to w domku. Pomimo, że muszą korzystać z prądu to zaprojektowane są tak, by moc grzewcza była równie podobna co przy tradycyjnych kaloryferach. Można je także stosować w łazienkach i pokojach. Obecnie coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, które można zastosować w domu czy biurze. Firma Purmo także oferuje tego typu produkty, które można zastosować przy zakładaniu takie typu nagrzewania pomieszczeń. W zestawie instalacyjnym można znaleźć wszystkie niezbędne do montażu elementy – rury, zawory i podstawową automatykę odpowiadającą pracę całego układu.

Jak widać firma Purmo przez lata produkcji grzejników poszerzała swój asortyment. W tej chwili mają do zaoferowania nie tylko popularne do pokojów czy łazienek kaloryfery, ale także systemy ogrzewania podłogowego, coraz bardziej rozpowszechniane.