You are currently viewing Skuteczna nauka jazdy

Skuteczna nauka jazdy

Dla wielu kierowców początki jazdy samochodem wcale nie były łatwe, bo w ciągu trzydziestu godzin trzeba przyswoić wiele nowych umiejętności, które są niezbędne do zaliczenia egzaminu. Nie można iść na egzamin nieprzygotowanym, bo z pewnością skończy się on powtórnym przystąpieniem do niego. Im więcej kursant wyciągnie dla siebie z nauki jazdy, tym lepiej dla niego. 

Jak nauczyć się jeździć? 

profesjonalna nauka jazdyDla pewnej grupy kursantów trzydzieści godzin jazd jest wystarczającą ilością czasu na opanowanie przynajmniej na średnim poziomie wymaganych umiejętności. Jednak są też tacy, którzy muszą dokupować dodatkowe godziny, ponieważ najprostsze manewry sprawiają im problemy nawet po skończonym kursie, czyli wyjeżdżonych trzydziestu godzinach. W takiej sytuacji nie pozostaje im nic innego jak dokupować dodatkowe godziny jazd i ćwiczyć do skutku. Zdecydowanie lepiej zapłacić za godzinę jazd niż za cały egzamin. Profesjonalna nauka jazdy powinna obejmować wszystkie wymagane na egzaminie zagadnienia, żeby kursant miał szanse na szybkie zaliczenie. Kursy nauki jazdy zaczynają się częścią teoretyczną, czyli wykładami na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz omawiane są typowe sytuacje drogowe mogące spotkać każdego kierowcę. Po jej zakończeniu, kursanci są wysyłani do instruktorów, z którymi odbędą jazdy na placu manewrowym i po ulicach miast. W trakcie tej części kursu, każdy kursant musi się nauczyć płynnie ruszać z miejsca i zatrzymywać, parkować na trzy różne sposoby, jeździć po łuku przodem i tyłem oraz startować z zaciągniętego hamulca ręcznego. Sama jazda z instruktorem jest dobrą szkołą dla przyszłego kierowcy, bo może on o wszystko zapytać i poprawić wykonywany manewr. Po zakończonej nauce jazdy, każdy przyszły kierowca musi zaliczyć wewnętrzny test dopuszczający do państwowego egzaminu. 

Większość uczestników kursu nauki jazdy, kończy go w ciągu sześciu – dziesięciu tygodni, ponieważ uczęszczają na jazdy średnio kilka razy w tygodniu. W zależności w jakim mieście będziemy zdawali egzamin na prawo jazdy, to czas oczekiwania na wyznaczenie jego terminu, może trwać od siedmiu do nawet czternastu dni. Zgodnie ze statystykami około trzydzieści procent uczestników kursu, zalicza egzamin już za pierwszym podejściem, a reszta musi się zmagać z poprawkami.