You are currently viewing Jak odpowiednio przygotować się na stok narciarski?

Jak odpowiednio przygotować się na stok narciarski?

Odpowiednie przygotowanie w góry to rzecz niebywale istotna. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Musimy pilnować tego by dobrze się ubrać bo w razie czego to od kwestii naszego ubioru będzie zależeć nasze zdrowie. A przecież nikt nie chce w najbliższym czasie zachorować poważnie na przykład na grypę. 

Jak ubrać się na stok?

ciepłe kurtki snowboardowe w sklepieZatem to nie nowość że nikt nie chce się podczas swojej wyprawy w góry porządnie rozchorować. Nie chodzi o nawet poważne choroby jak grypa ale i zwykłe przeziębienie może przecież yć bardzo dokuczliwe na dłuższą betę i różnie niebezpieczne. Zatem żeby uniknąć takich niespodzianek których nikt przecież nie chce. To musimy się odpowiednie do takiej wyprawy przygotować. Jeśli zatem wybieramy się na stok by pozjeżdżać na przykład na swojej desce to powinniśmy wcześniej odpowiednio się przygotować. Warto wówczas wybrać się na miasto i sprawdzić jakie są tam ciepłe kurtki snowboardowe w sklepie na pewno znajdzie się kilka ciekawych opcji. Powinniśmy przy zakupie zwrócić uwagę na ich wodoodporność, każda kurtka ma odpowiednie testy zanim zostanie oddana do sprzedaży. Jeśli kupimy odpowiednią kurtkę będziemy mieli pewność że w razie jakichś zmiennych warunków pogodowych uchroni nas ona przed ich niebezpiecznym działaniem. Nikt przecież nie chce być narażonym na przemoknięcie. A niestety chcąc czy nie chcąc w wysokich górach pogoda jest zmienna. To cały urok a jednocześnie zmora że w górach nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć co nas czeka a z reguły czekają na nas liczne niespodzianki. Pogoda jest zmienna zatem i my musimy być na takie zmiany przygotowane odpowiednio. Dobrej jakości odzież niewątpliwie nam w tym pomorze i uchroni przed gwałtownymi zmianami pogodowymi. Warto wspomnieć też o rękawiczkach.

Rękawiczki to istotny element ubioru, niestety ale to właśnie ręce często są narażone na mokry kontakt ze śniegiem. A przez to że są narażone na kontakt ze śniegiem to często możemy być narażeni na to że rękawiczki po prostu przemokną nam. W momencie kiedy przemokną to już krok od tego że nasze ręce będą zamarznięte i nie będziemy nimi mogli odpowiednio poruszać. Palce nam zdrętwieją a to już nie jest bezpieczne. Dlatego przy zakupie rękawiczek również powinniśmy wybrać te dobrze ocieplone i odporne ma wodę.