You are currently viewing Jak wybrać odpowiednią nadstawkę paletową?

Jak wybrać odpowiednią nadstawkę paletową?

Transport równego rodzaju towarów wymaga zastosowania różnych rozwiązań, które pomogą uczynić przemieszczanie produktów z jednego miejsca w drugie bardziej efektywnym, a przede wszystkim bezpieczniejszym. Najczęściej do tego celu stosuje się palety, na których układa się przedmioty warstwowo. Czy to wystarcza, aby towar był odpowiednio chroniony?

Zalety stosowania nadstawek paletowych

nadstawki paletowePalety są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, jeśli chodzi o transport różnego rodzaju towarów. Dzięki nim załadunek i rozładunek jest znacznie krótszy i bardziej efektywny, bowiem wystarczy użycie wózka widłowego, by przedmioty znalazły się w odpowiednim, uprzednio wyznaczonym miejscu. Na paletach towar zwykle układany jest warstwowo. Czy sama wykonana z drewna podstawa wystarczająco zabezpiecza umieszczone na niej przedmioty? Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jaki rodzaj produktów transportujemy. Jednak śmiało możemy stwierdzić, że w większości przypadków konieczne jest zastosowanie dodatkowej ochrony. Świetnym rozwiązaniem są nadstawki paletowe, które możemy wykorzystywać wielokrotnie w przeciwieństwie do folii czy taśm opaskowych. Jeśli szukamy najbardziej trwałego rozwiązania, warto postawić na elementy wykonane ze stali ocynkowanej. Zyskujemy wówczas dodatkową ochronę przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć i korozja. Tego typu modele mogą posłużyć nam nawet przez kilkanaście lat. Dodatkowym ułatwieniem będzie system umożliwiający złożenie nadstawki na czas, w którym nie korzystamy z elementu.

Chcąc skutecznie i bezpiecznie transportować różnego rodzaju towary, musimy zadbać o odpowiedni system zabezpieczający produkty przed uszkodzeniem lub co gorsza zniszczeniem. Sama paleta, choć najczęściej stosowana do transportu, w żaden sposób nie chroni znajdujących się na niej produktów. Do tego celu stosuje się specjalne stalowe nadstawki.