You are currently viewing Regenerowanie głowic silników spalinowych

Regenerowanie głowic silników spalinowych

Samochód składa się niemal w całości z części eksploatacyjnych, więc nic dziwnego w tym, że wraz z rosnącą liczbą przejechanych kilometrów, części składowe samochodu się zużywają. Zużyte części musimy albo wymienić na nowe, co nie zawsze jest możliwe lub poddać regeneracji te, które mamy, co jest dużo tańszą opcją.

Jak wygląda regenerowanie głowic?

regeneracja głowicy małopolskieGłowica pełni bardzo ważną rolę w pracy silnika spalinowego. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby głowica była w dobrej kondycji. Całkiem śmiało można stwierdzić, że bez dobrze działającej głowicy silnik traci swoją moc i nie będzie to stwierdzenie przesadzone. Ciężko jest znaleźć fachowca, który będzie w stanie wykonać prawidłową regenerację głowicy. Zazwyczaj takich ludzi możemy policzyć na palcach jednej ręki. Najłatwiej znaleźć taką osobę przez internet. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w przeglądarkę, taką jak na przykład regeneracja głowicy małopolskie, aby znaleźć fachowca, który wykona regenerację naszej głowicy. Pierwszym etapem regeneracji głowicy jest rozebranie jej na tak zwane części pierwsze. Następnym etapem jest wyczyszczenie głowicy z nagaru, który zbierał się latami na głowicy podczas pracy silnika. W tym celu możemy użyć różnych rozpuszczalników lub pralki ultradźwiękowej. Jeśli wszystkie podzespoły głowicy są już czyste, to możemy realnie ocenić uszkodzenia. Dalsze kroki uzależnione są od tego jak bardzo zniszczona jest głowica. Im większe zniszczenia tym trudniejszy proces regeneracji.

Koszt takiej regeneracji uzależniony jest od wielu czynników. Największy wpływ na koszt ma stan ogólny naszej głowicy. Niemniej jednak koszt regeneracji jest nieporównywalnie niższy, niż zakup nowej głowicy. Najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiedniej klasy fachowca.