You are currently viewing Wybieramy płyty na meble kuchenne

Wybieramy płyty na meble kuchenne

Właśnie kupiłeś mieszkanie i jesteś na etapie urządzania? A może znudziła Ci się stara kuchnia, pamiętająca jeszcze Twoje nieudane eksperymenty kulinarne? Tak czy siak podejmujesz decyzję. Kuchnia ma być wykonana z trwałych materiałów, które długo zachowają swój pierwotny wygląd. Przygotowałam krótki poradnik jaka płyta sprawdzi się w konkretnych przypadkach.

Płyty meblowe Egger – czy to dobry wybór?

płyta eggerOstatnimi laty ludzie najczęściej decydują się na kuchnię robioną na wymiar przez doświadczonego stolarza. Żeby jednak zminimalizować ryzyko, że fachowiec, by ograniczyć koszty, poleci Ci płyty nie najwyższej jakości, warto się w tym temacie choć troszeczkę podszkolić. Najczęściej wybieranym materiałem są płyty laminowane. Jest to płyta składająca się z trzech warstw płyty wiórowej pokryta laminatem nasyconym żywicami termoutwardzalnymi. Laminowana płyta Egger jest dzięki temu łatwa w obróbce. W ofercie firmy Egger znajdziemy również płytę melaminowaną Eurolight. Płyta ta również składa się z trzech warstw, posiada jednak rdzeń o strukturze plastra miodu. Dzięki tej budowie jest bardziej wytrzymała niż standardowa płyta marki Egger. Szczególnie zwiększona jest jej odporność na uderzenia, ponieważ za sprawą zastosowanego rdzenia jest bardziej sprężysta. Ze względu na tę właściwość, płytę Eurolight marki Egger najczęściej wybiera się do pracowni. Do kuchni, mebli do salonu, sypialni zdecydowanie wystarczająca jest standardowa płyta laminowana. Co jeśli marzy się nam kuchnia w wysokim połysku? Oferta firmy bogata jest w propozycje płyt lakierowanych. Ich cena jest co prawda wyższa, jednak lakier jest zdecydowanie trwalszy od laminatu. O taką płytę trzeba jednak szczególnie dbać, gdyś jakiekolwiek zanieczyszczenia, czy odciski palców wyglądają bardzo nieestetycznie. 

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłam kwestię płyt meblowych. Marka Egger jest bardzo ceniona na rynku ze względu na to, że posiada w swojej ofercie płyty niezwykle wytrzymałe, na dodatek firma daje na nie długą gwarancję. Płyty Egger są często wybierane właśnie na meble kuchenne. Jeśli marzy nam się kuchnia o ciekawym wzornictwie, szczególnie powinniśmy zwrócić na nie uwagę, gdyż firma posiada mnóstwo oryginalnie wyglądających laminatów.