You are currently viewing Jaki garaż wybudować?

Jaki garaż wybudować?

Budując dom lub kupując nowy budynek, musimy pamiętać o ważnej roli, jaką najwątpliwiej odgrywają budynki gospodarcze. W każdym gospodarstwie musi się znajdować dogodne miejsce do przechowywania narzędzi, mnie potrzebnych przedmiotów a zwłaszcza samochodu. Decydując się na budowę garażu musimy podjąć decyzję, czy lepszym rozwiązaniem będzie budowa garażu wolno-stojącego czy wbudowanego w bryłę budynku.

Rodzaje garaży samochodowych

Akcesoria do bram podwieszanychPrzed wyborem garażu musimy pamiętać, że nie mniej ważna od jego rodzaju jest też brama wjazdowa. Stanowi ona bowiem barierę i ochronę dla naszego samochodu przed warunkami zewnętrznymi jak i kradzieżą. Jeżeli posiadamy dwa samochody musimy zdecydować się czy chcemy wyposażyć garaż w jedno duże wejście, czy dwa mniejsze, a także wybrać jeden z kilku rodzajów bramy, uchylną, rolowaną czy podwieszanych. Nie mniej istotne są akcesoria do bram podwieszanych czy rolowanych, takie jak szyny, które wpływają bezpośrednio na działanie i solidność bramy. Dzięki doborze odpowiedniej szyny do bramy podwieszanej mamy pewność, że brama będzie otwierać się bardzo płynnie i nie będzie stawiać oporu nawet po dłuższym czasie użytkowania. Nie mniej ważne od szyny są inne akcesoria do bram podwieszanych, takie jak wózek rolkowy ze sworzniem. Dobierając poszczególne części do tego typu bram, powinniśmy zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Dobrze też, żeby były one odporne na korozję, na przykład dzięki ocynkowaniu. Będzie to szczególnie ważne w przypadku garaży wolno-stojących, narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Garaże wbudowane na pewno zaś są bardziej atrakcyjne wizualnie, idealnie wpasowując się w styl naszego domu, dodatkowo aby wejść do samochodu, czy zabrać z niego zapomniane dokumenty czy zakupy nie musimy wychodzić z domu. Z drugiej jednak strony budowa takiego garażu wymaga większych nakładów finansowych i pracy.

Garaże wbudowane muszą być wyposażone w instalacje odprowadzającą spaliny a także posiadać odpowiednią izolacje dźwiękoszczelną, gdyż każdorazowe wyjeżdżanie czy wjeżdżanie do niego będzie budziło wszystkich domowników. Dodatkowo, w razie dokupienia dodatkowego samochodu istnieją mniejsze możliwość jego rozbudowy, czy tez przebudowy, gdyż będzie to wymagać ingerencji w konstrukcję budynku.