You are currently viewing Nowoczesny nóż outdoorowy

Nowoczesny nóż outdoorowy

W czasach gdy zwolenników wypraw outdoorowych i survivalistów ciągle przybywało, coraz więcej firm rywalizowało na polu wyposażenia do aktywności terenowej. Zwłaszcza noże, będące najbardziej podstawowym i niezbędnym narzędziem stawały się więc z roku na rok coraz lepsze, choć od niedawna wiodące do tej pory firmy zaczęły powoli ustępować pola nowszym, choć równie sprawdzonym producentom. Wśród survivalistów szukających sprzętu niezawodnego, aczkolwiek posiadającego rozsądne ceny, coraz częściej polecaną firmą stało się Spyderco.

Wielozadaniowe noże outdoorowe od Spyderco

nóż spydercoPodczas gdy noże od Spyderco posiadały podobną jakość i wytrzymałość do konkurencyjnych modeli, zwłaszcza tych które pochodziły od producentów najlepszego wyposażenia do survivalu, były one o wiele bardziej przystępne cenowo, dlatego coraz częściej były wybierane ponad konkurencyjnym sprzętem. Każdy nóż Spyderco był objęty dożywotnią gwarancją jakościową oraz wytrzymałościową, nawet w przypadku aktywnego użytkowania w terenie. Każde większe uszkodzenie, wywołane niewystarczającą odpornością stali czy materiałów dodatkowych było więc objęte ową gwarancją, i umożliwiało szybką i łatwą wymianę sprzętu na nowy. Uszkodzenia jednak nie zdarzały się w owych nożach zbyt często, gdyż większość modeli wykonana była z wytrzymałego stopu stali nierdzewnej, a kilka najlepszych noży posiadało ostrza ze stopów tytanowych, więc należały one do bardzo trudnych do uszkodzenia, i odpornych na wszelkie szkodliwe czynniki podczas wypraw outdoorowych. Dzięki perforowanym powierzchniom ostrza były jednak znacznie lżejsze niż konkurencyjne odmiany. Chwyty i okładziny noży, zwłaszcza odmian przeznaczonych do intensywnego użytku, były wykonywane z bardzo miękkiego i przyjemnego tworzywa sztucznego o szorstkiej fakturze i wyraźnym profilowaniu.

Takie okładziny nie tylko ułatwiały pracę, nie powodując obtarć i nadmiernego zmęczenia, ale zapewniały również bardzo pewny chwyt, nawet w trakcie intensywnej pracy nożem, umożliwiając szybsze ale również dokładniejsze wykonywanie wszelkich zadań. Oferta Spyderco była bardzo obszerna, i obejmowała noże składane, odmiany typowo wielofunkcyjne, wyposażone w dodatkowe narzędzia, jak również odmiany ze stałym ostrzem, często uzupełnianym powierzchnią przeznaczoną do cięcia drewna.