You are currently viewing Zbiorniki na deszczówkę do domu

Zbiorniki na deszczówkę do domu

Dopiero co kupiliśmy z żoną nasz pierwszy nowy dom na kredyt, a już okazało się, że musimy zadbać bardzo mocno o codzienne kwestie, które jak wiadomo są dla właścicieli domów czymś normalnym. Dla nas czymś niezwykłym, do czego nie przywykliśmy. Na przykład dawny właściciel mieszkania od którego kupowaliśmy nieruchomość powiedział nam, że warto byłoby naprawić zbiornik na deszczówkę, bądź też kupić nowy model zbiornika.

Porządne zbiorniki na deszczówkę

zbiornik na deszczówkę w Krakowie z montażemTeraz są bardzo tanie. Początkowo nie ukrywam, nie wiedzieliśmy nawet do czego służy zbiornik na deszczówkę, jednak z drugiej strony po chwili namysłu stwierdziłem, że na pewno ma to coś wspólnego z dużą oszczędnością. W końcu woda deszczowa może służyć na przykład idealnie do podlewania. Otóż do podlewania wodą, która znajduje się w zbiorniku potrzebna będzie także specjalna pompa, która będzie wyciągać tę wodę z niższego poziomu. Więc na pewno będziemy musieli zainwestować w komplet urządzeń. Póki co zorientowaliśmy się dopiero jak cenowo wygląda zbiornik na deszczówkę w Krakowie z montażem. Na pewno nie zamierzałem montażu zostawiać sobie, gdyż nie wiedziałem jak to się dokładnie robi. Widziałem jednakże stary zbiornik na deszczówkę, który znajdował się w domu jeszcze przed naszym przyjściem. Był w dobrym stanie, jednak i tak zdecydowaliśmy się na to, aby skorzystać z nowych zbiorników, które oferowane są przez producentów. Myślę, że to była dobra decyzja, gdyż teraz cieszymy się z tego, że nasz zbiornik na deszczówkę jest praktycznie bezawaryjny i nic się z nim nie dzieje. Otóż oszczędzamy także sporo pieniędzy na tym, że możemy podlewać ogród i nie marnujemy przy tym pieniędzy. Korzystamy tylko z wody opadowej. Myślę że takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane wśród osób, które mają domy. W przypadku dużych pól na pewno można wydać sporo pieniędzy na podlewanie, dlatego warto jest przemyśleć kwestię zbiornika na wodę deszczową.

Z tego co orientuję się to właśnie w Krakowie jest mnóstwo osób, które korzystają z takich rozwiązań. Wielu klientów na zbiorniki zastanawia się ile zajmują one miejsca i czy nie będą źle wyglądać na terenie gospodarstwa. Ja muszę jednak powiedzieć, że o ile nigdy nie interesowałem się zbiornikami, tak teraz widzę że jest parę ciekawych modeli.