You are currently viewing Zastosowanie mierników parametrów sieciowych

Zastosowanie mierników parametrów sieciowych

 

Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za pracę na hali przemysłowej, musimy wziąć pod uwagę prawidłowe działanie wszystkich elementów na hali. Tylko usprawnione działanie wielu podzespołów da odpowiedni efekt końcowy produkcji. Dla optymalizacji pracy na hali przemysłowej możemy zainstalować urządzenie takie jak mierniki parametrów energii.

W jakim celu stosuje się mierniki sieci?

mierniki parametrów sieciAnalizatory i mierniki sieci są wykorzystywane przede wszystkim do monitorowania zasilania zarówno domów prywatnych, jak i w szczególności wielkich hal przemysłowych. Do zamocowania takiego urządzenia niezbędne jest wynajęcie usług specjalnej firmy, które oferuje takie rozwiązania. Tylko doświadczani elektrycy i firmy trudniące się elektryką, są w stanie dopasować takie urządzenie do naszej instalacji elektrycznej. Posiadają one wbudowaną pamięć wewnętrzną, na której zapisują się dane dotyczące wszystkich parametrów odnośnie działania sieci. W każdej chwili użytkownik takiego urządzenia ma wgląd w dane zebrane przez urządzenie. Mierniki parametrów sieci polecane są szczególnie wszędzie tam, gdzie zależy użytkownikowi na optymalizacji pracy różnych urządzeń elektrycznych. Za pomocą sczytanych informacji możemy dowiedzieć się jakie urządzenie mogłoby działać, pobierając mniejszą ilość prądu. Dzięki takim informacjom możemy zoptymalizować pracę na halach produkcyjnych poprzez zmniejszenie kosztów za dostarczany prąd. Urządzenie to także pozwala na uniknięcie awarii sieci – poprzez wgląd w to, ile prądu pobierają poszczególne urządzenia, możemy zmniejszyć pobór do tych urządzeń, u których nadmierny pobieranie mógłby spowodować awarię. Dodatkowo takie urządzenie jest także w stanie pokazać nadmierną emisję dwutlenku węgla. Efektem końcowym pracy miernika jest specjalny raport, który dużo mówi o działaniu wszystkich podzespołów.

Mierniki i analizatory parametrów sieci to urządzenia, które pozwolą na optymalizację pracy w instalacjach elektrycznych. Zebrane przez urządzenia dane pozwalają na zmniejszenie kosztów produkcji, zmniejszenie emisji spalin podczas produkcji i optymalizację całego procesu produkcyjnego.