You are currently viewing Budowa ław rozkładanych

Budowa ław rozkładanych

Ławy rozkładane znowu stają się elementem wyposażenia, chętnie wybieranym przez osoby z ograniczoną ilością miejsca w mieszkaniu. Budowa takich mebli pozwala na ich zastosowanie w bardzo wielu różnych sytuacjach, stąd też zainteresowanie nawet ludzi młodych. Muszą one posiadać niezawodny mechanizm podnoszący blat, a także odpowiednie zabezpieczenia jego rozsuwanych części.

Z czego składa się ława rozkładana?

nowoczesne ławy rozkładaneMłode osoby bardzo dużą wagę przykładają do zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej, które zapewnia im wygodę nawet w kawalerce o małym metrażu. Dlatego też wybierają wielofunkcyjne meble, takie jak nowoczesne ławy rozkładane. Ich budowa nie jest skomplikowana, wymaga jednak zastosowania kilku rozwiązań umożliwiających jej rozłożenie i podniesienie. Przede wszystkim, mebel potrzebuje solidnej bazy. Zamiast czterech nóg stołowych, ławy posiadają zazwyczaj dwa szerokie panele ze stabilnymi podparciami na krótszych bokach. Pozwala to na zamontowanie pomiędzy nimi wspornika z mechanizmem podnoszącym. Jest on obsługiwany najczęściej przy pomocy korby umieszczonej przy jednym z paneli pod blatem lub specjalnej dźwigni. Blat o regulowanej wysokości, może składa się z dwóch rozsuwanych części, a w jego wnętrzu znajdują się dodatkowe panele, umożliwiające poszerzenie go. Są zabezpieczane specjalnymi haczykami, uniemożliwiającymi mimowolne wysunięcie.

Ławy rozkładane są chętnie kupowanymi meblami, zwłaszcza do niewielkich mieszkań, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Muszą mieć bardzo stabilną budowę i być wyposażone w kilka dodatkowych mechanizmów. Najważniejszym jest ten, odpowiedzialny za podnoszenie blatu. Drugi natomiast umożliwia zabezpieczenie go przed rozsunięciem lub wysunięciem paneli po jego rozłożeniu.