Zalety łóżek nefrytowych

Bóle kręgosłupa i stawów stają się coraz powszechniejsze, do tego stopnia, że część lekarza uważa je za nową chorobę cywilizacyjną. Za ten stan rzeczy odpowiada głównie zmiana trybu życia człowieka, na siedzący, oraz występowanie innych zespołów chorobowych, których objawami są różnego rodzaje bóle stawów.

Jak działa łóżko nefrytowe?

unikalne łóżka nefrytoweLekarze odradzają stosowanie środków przeciwbólowych do leczenia objawów tego typu, jeżeli występują one cyklicznie – lepszy wyjściem jest korzystanie z różnego rodzaju zabiegów i masaży. Bardo dobrym pomysłem na nawracające bóle stawów czy kręgosłupa jest korzystanie z masaży. Aby wzmocnić ich efekt, stosuje się je w połączeniu z innymi sposobami, takimi jak unikalne łóżka nefrytowe. Łóżka te na pozór nie różnią się od typowego łóżka zabiegowego, ale kluczem do ich większej skuteczności jest w tym przypadku nefryt, czyli wyjątkowy kamień półszlachetny. Jego właściwości odkryto już w starożytności, gdzie kamienie te nagrzewano aby łagodzić objawy bólowe. Współczesne badania naukowe potwierdziły, że podgrzany nefryt emituje światło podczerwone na głębokość do 6 cm, co pozwala na łagodzenie objawów bólowych poprzez polepszenie krążenia i nagłe zwiększenie wytwarzania się białych i czerwonych krwinek. Co ważniejsze, metoda ta jest akceptowa przez WHO. Łóżka nefrytowe są więc standardowymi łóżkami do masażu, ale z kamieniami nefrytowymi ukrytymi w różnych miejscach tego łóżka, na przykład w materacu, zewnętrznym projektorze nefrytowym, a także przy jego pomocy wykonuje się masaż bolących miejsc. Jeżeli chodzi o własnościowi chemiczne tego kamienia to posiada on w swoim składzie wapń, krzemień czy żelazo. Kamienie takie, oprócz samego łóżka, umieszcza się także w specjalnych rolkach masujących, których używa się w szczególności do masażu dolnej i górnej części ciała pacjenta. Dodatkowo, specjalne, mobilne projektory nefrytowe można zginać i owijać wokół najbardziej bolących części ciała. Poszczególne modele łóżek nefrytowych różnią się głównie maksymalną wagą pacjenta oraz ilości kamieni dołączonych do zestawu.

Dynamiczny rozwój medycyny nie jest oparty tylko na wynalezieniu nowych substancji chemicznych czy leków, ale także badaniach oddziaływania na zdrowie człowieka minerałów i związków, które już znamy. Przykładem jest nefryt, która wykazuje dobre właściwości jeżeli chodzi o hamowanie cyklicznie nawracającego bólu,