You are currently viewing Zautomatyzowany parking podziemny

Zautomatyzowany parking podziemny

Wiele parkingów, zarówno prywatnych, jak i tych dostępnych publicznie, posiada inteligentny system szlabanów. Pozwalają one kontrolować ilość wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów, a także pobierać stosowne opłaty. Coraz częściej spotyka się szlabany parkingowe, które obsługuje się za pomocą karty.

Szlabany parkingowe – jaki wybrać? 

szlaban parkingowy na kartęZarówno właściciele przedsiębiorstw, jak i inwestorzy w centrach handlowych – wszyscy muszą zastanowić się nad wyborem odpowiedniego zabezpieczenia parkingu. Jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, lecz także możemy dzięki temu kontrolować ilość znajdujących się na parkingu samochodów. Szlaban parkingowy na kartę świetnie sprawdza się w miejscach publicznych. Dzięki karcie, która odczytywana w specjalnej maszynie, mamy pewność, jaką ilość czasu samochód znajdował się na parkingu. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie pobierać stosowne opłaty i rejestrować wszelkie zmiany. Te nowoczesne szlabany na kartę pozwalają zrezygnować nam z zatrudnienia dodatkowej osoby, która dotychczas zajmowała się kontrolowaniem parkingu i pobieraniem opłat. Szlabany tego typu pozwalają na płatności zarówno kartą, jak i gotówką – odliczoną kwotę należy włożyć do automatu, który może zresztą wydawać resztę. Całkowite zautomatyzowanie parkingu jest coraz powszechniejsze i stosują to rozwiązanie zarówno osoby posiadające prywatne parkingi, jak i urzędy miasta, które budują nowe lokacje tego typu. 

Parking to miejsce, które musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Dodatkowym atutem jest automat, który wydaje kartę – dzięki niej jesteśmy w stanie rejestrować cały ruch w obrębie parkingu i pobierać opłaty, jakie zostały wcześniej wyznaczone. Zautomatyzowane parkingi są coraz powszechniejsze, korzystają z nich także centra handlowe.