You are currently viewing Profesjonalne zwalczanie gryzoni

Profesjonalne zwalczanie gryzoni

Szczury to gryzonie, z którymi człowiek najczęściej ma styczność. Zwłaszcza w miastach, gdzie mają one w sobie na tyle śmiałości, że grasują w śmietnikach, na podwórkach, a nawet targowiskach. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ stanowią realne zagrożenie epidemiologiczne.

Kto w Warszawie zwalcza gryzonie?

zwalczanie gryzoni warszawaTe gryzonie mają nie tylko doskonale rozwinięte zdolności do przystosowywania się, ale również świetnie radzą sobie, gdy chodzi o przetrwanie gatunku. Albowiem samice szczurów są w stanie wydać na świat, w jednym miocie, aż kilkanaście osobników. A gdy kolonia liczy kilkanaście samic, to łatwo obliczyć ile młodych urodzą w kilka miesięcy. Tu trzeba zaznaczyć, że ciąża u szczurów trwa nieco ponad dwadzieścia dni, zatem w ciągu trzech miesięcy może urodzić się nawet ponad tysiąc osobników. Niestety nie znamy sposobu na ograniczenie ich populacji, toteż jedyną opcją jest eksterminacja. Na szczęście w Warszawie mamy sporo firm deratyzacyjnych, które cieszą się uznaniem i zaufaniem klientów. Swoje usługi świadczą nie tylko klientom indywidualnym, ale także biznesom, jak restauracje, prywatne kliniki, etc. Zatem jeżeli chcemy zdecydować się na zwalczanie gryzoni Warszawa jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy fachowców. W dodatku usługi deratyzacyjne nie są drogie i średni koszt, jaki ponoszą klienci nie przewyższa dwustu złotych. Oprócz eksterminacji, firmy odszczurzające zajmują się usuwaniem martwych osobników z piwnic, domów, itp. Podejmują się także działań profilaktycznych.

Ryzyko związane ze szczurami jest spore, albowiem szacuje się, że osiem na dziesięć osobników to nosiciele wielu bakterii, wirusów i pasożytów, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Toteż przed kontaktem z nimi należy w szczególności chronić dzieci.