You are currently viewing Świecące klocki nowym trendem zabawkowym

Świecące klocki nowym trendem zabawkowym

Na rynku zabawkowym można spotkać wiele nietypowych rzeczy. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju klocki. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest ich do wyboru? Jak bardzo różnorodne i oryginalne potrafią być? Wiele osób nie ma o tym pojęcia. Warto się temu przyjrzeć dokładniej.

Jakie klocki wybrać dla dziecka?

świecące klockiOpcji jest wiele. Można wybrać klocki, które imitują prawdziwe życie. W zestawach są postaci, zwierzęta. Tym postaciom buduje się domy. W domach urządza kuchnię, łazienkę. Można zadbać o każdy szczegół. Są owoce, warzywa, buty, różnorodne fryzury, ubrania, meble. Można zbudować swoim postaciom także taras wokół domu, urządzić ogród. Istnieją zestawy klocków ukierunkowane na konkretne zawody: dające możliwość zabawy w strażaka, rolnika, policjanta. Dziecko może wczuć się w rolę właściciela salonu fryzjerskiego czy kliniki weterynaryjnej czy sklepu spożywczego. Może nawet budować z klocków własnej inwencji twórczej auta wyścigowe Formuły 1! Jednak jeśli chcemy podążać za najnowszymi trendami, warto zainteresować się klockami fluorescencyjnymi. Te świecące klocki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Wyglądają oryginalnie, przyglądanie się im jest ciekawym estetycznym doznaniem. Kto nie lubi przyglądać się przedmiotom świecącym w ciemności? Taka zabawka rozwinie kreatywność, logiczne myślenie, a nawet właśnie poczucie estetyki w dziecku. Ale nie tylko w dziecku…Który dorosły nie grał nigdy w gry logiczne typu tetris? Na pewno niewiele jest takich osób. Wyobraźmy więc sobie taką grę na konsolę, ale w wersji na żywo i do tego świecącą w ciemności! Przecież to niesamowita frajda. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka. Takie klocki potrafią zaskoczyć. Istnieją takie, które w świetle dziennym wyglądają identycznie. Wystarczy zgasić światło, żeby przekonać się, że każdy jest inny. W mroku każdy klocek świeci w innym kolorze tęczy. Można spotkać się też z klockami, które dzięki wbudowanym w środku lampkom świecą nie tylko w ciemności!

Wybierając grę dla dziecka, kierujmy się tym, co dziecko z tej gry wyniesie. Sugerujmy się także zainteresowaniami dziecka, tym, co mu się podoba. Ale także swoim gustem! Może uda nam się zarazić swoje dziecko naszym poczuciem estetyki. Kierowanie się modą także nie będzie złe! Przecież trendy podążają za potrzebami i zainteresowaniami współczesnych dzieci.