You are currently viewing Terapia ustawień systemowych

Terapia ustawień systemowych

Coraz częściej słyszy się o skuteczności ustawień Hellingera. Wiele osób korzysta z tej metody na rozwiązywanie problemów, ponieważ w sieci pojawia się coraz więcej komentarzy na temat tego, jak bardzo skuteczna i szybka jest to terapia. Na czym tak naprawdę polegają ustawienia systemowe i dlaczego są tak skuteczne? 

Terapia systemowa dla każdego 

ustawienia HellingeraZ pojęciem terapii systemowej spotykamy się od wielu lat. Istnieje ono w dziedzinie psychologii i często budzi kontrowersje, jest to jednak bardzo skuteczna metoda na zweryfikowanie źródła problemu i wyeliminowanie go. Coraz częściej korzystają z niej nie tylko osoby indywidualne, lecz także firmy, które chcą rozjaśnić trudną sytuację w przedsiębiorstwie. Ustawienia Hellingera charakteryzują się szybkością działania. Już jedno spotkanie z terapeutą może rozjaśnić istotę problemu, a także go rozwiązać. Gdy znajdziemy źródło naszych trosk, o wiele łatwiej jest nam zdecydować o tym, jakie rozwiązanie przyjąć. Terapeuci wprowadzają nas w świat, w którym wcielamy się w różne role, które pozwalają nam zrozumieć mechanizmy, jakie rządziły naszymi bliskimi: głównie ojcem i matką. Terapia tego typu otwiera nas na nowe możliwości, często kojarzona jest z coachingiem, dzięki któremu nasze życie osobiste i biznesowe może pójść w danym, lepszym kierunku. Osoby, które korzystały z ustawień terapii systemowej zgodnie twierdzą, że pomogła im ona przełamać impas, zrozumieć emocje, które siedziały w ich wnętrzu, a także podjąć działanie. Często dostawały one awans lub nawiązywały nowe, ciekawe znajomości lub zrywały te stałe, które nie były dla nich dobre. Ustawienia systemowe można podjąć w niemal każdym większym mieście, a najlepiej jest znaleźć odpowiedni gabinet za pomocą wyszukiwarki internetowej, która z pewnością wskaże nam odpowiedniego terapeutę. 

Terapie systemowe odznaczają się szybkością działania. W przeciwieństwie do innych nurtów psychologicznych, terapia systemowa działa niemal natychmiast, a wiele osób potwierdza, że wystarczyło im zaledwie jedno spotkanie, by mogły one zacząć układać swoje życie w lepszy, satysfakcjonujący sposób. Korzystają z nich nie tylko osoby z problemami natury rodzinnej, lecz także ci, którzy nie mogą przejść dalej na swojej ścieżce kariery lub wciąż szukają pracy.