You are currently viewing Dlaczego tak bardzo lubię pościele flanelowe?

Dlaczego tak bardzo lubię pościele flanelowe?

 

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – jest to jedno z tych powiedzonek, które jest niezwykle prawdziwe, również w jego dosłownym znaczeniu. Jakość pościeli ma wpływ na to czy nas sen będzie przyjemny i dobry. Moja babcia i od zawsze chwaliła pościele flanelowe i przyznam szczerze, że została we mnie ta stara szkoła. Zawsze kupuję pościele właśnie z tego materiału.

Pościele flanelowe są najwygodniejsze

Pościel flanelowa 160x200Mam w domu kilkanaście poszewek, o różnych wzorach wykonanych z flaneli. Miałabym ich o wiele więcej, gdyby nie to, że wymieniłam parę miesięcy temu łóżko na większe przez co musiałam też wymienić kołdrę i pościele na większe. Obecnie to Pościel flanelowa 160×200 jest odpowiednia dla mojego łóżka. Na szczęście jest to rozmiar łatwo dostępny. Dlaczego tak bardzo lubię pościele wykonane z flaneli? Przede wszystkim ze względu na wyjątkowy komfort jaki dają mi podczas snu. Są one niezwykłe ciepłe, ponieważ są wykonane z naturalnego materiału. W związku z tym pościele te nie tylko zatrzymują odpowiednią ilość ciepła, ale jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Nie muszę chyba nawet wspominać o tym, że są to pościele bardzo łatwo dostępne w sklepach. Świetne jest też to, że sklepy oferują je w naprawdę zróżnicowanej kolorystyce i bardzo ciekawych wzorach. Kolejną ich zaletą jest niewątpliwe cena, ponieważ nie są one drogie.

Jestem pewna, że w kwestii tego, pod czym lubię spać niewiele się zmieni, nawet w dalekiej przyszłości. Uwielbiam pościele flanelowe za niezwykłe ciepło jakie mi dają, oczywiście głównie zimą, ale ja potrzebuję dobrego okrycia również i w letnie noce. Flanela jest materiałem, który wykonany jest z bawełnianej tkaniny, a więc jest ona niezwykle miła w dotyku, przez co spanie pod nią jest niezwykle komfortowe.