You are currently viewing Modny bieżnik na stół

Modny bieżnik na stół

Wszystkie meble, które stoją w naszym mieszkaniu, z czasem niszczeją. Jest to nieuniknione, ale można spowolnić ten proces, jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać. Poza konserwacją, trzeba też pomyśleć o ich nakryciu, jak na przykład w przypadku stołu. Bez względu czy jest to zabytkowy mebel, czy nowoczesny stół z drewna lub stali. Powinien mieć jakąś dekorację w postaci obrusu, serwety lub chociaż bieżnika.

Czym dekorować stoły?

bieżniki na stółNie każdy z nas ma w nawyku przed postawieniem kubka czy szklanki na stole, podłożenie specjalnej podkładki, która zabezpiecza blat przed zabrudzeniami. Jeżeli tego nie robimy, to pod koniec dnia okazuje się, że na blacie znajduje się sporo zabrudzeń, które nie zawsze dają się łatwo usunąć. Nakrycie stołu pełni przynajmniej dwie funkcje. Jedną z nich jest ochrona przed zabrudzeniami, a druga polega na dekoracji. Tym bardziej, jeżeli nasz stół nie wygląda na zbyt gustowny i jest już widocznie zniszczony, dobrze jest zastosować obrus lub chociaż bieżniki na stół, które skutecznie zasłonią niszczone miejsca. Bieżnika nie można nazwać obrusem, gdyż ma on niewielkie rozmiary w odniesieniu do niego. Częściej służy jako uzupełnienie dekoracji stołu, choć bywa też jedynym jego nakryciem. Może być wykonany z grubej, tkanej bawełny, lnu czy poliestru. Jest najczęściej dość sztywny i może mieć gładki fason lub w liczne wzory, które są nadrukowane albo wyhaftowane. Bieżniki są obecne w naszych domach już od bardzo dawna i można je spotkać na blacie w kuchni, salonie czy jadalni. Najlepiej się prezentują położone na gładkim, białym obrusie, gdyż tworzą doskonały kontrast i przełamują często nudną klasykę. Najczęściej bieżniki są układane wzdłuż prostokątnych blatów stołów, aby je optycznie wydłużyć lub w poprzek, w celu skrócenia. Sprawdzają się na specjalnych okazjach w domu i restauracji.

Stół, poza bieżnikiem i obrusem, może przystroić piękną serwetą, która doda uroku i charakteru. Bieżniki są bardzo praktyczne i dość tanie. Za zwykły, bawełniany model trzeba zapłacić od dwudziestu do czterdziestu złotych. Są dostępne w wielu kolorach i fasonach, ze zdobieniami lub bez, więc każdy klient znajdzie model idealny do swojego mieszkania. Są one solidnie wykonane i można je prać w pralce w wysokich temperaturach.