You are currently viewing Solidnej marki respiratory

Solidnej marki respiratory

 

Respirator to urządzenie medyczne do prowadzenia wentylacji zastępczej umieszczany w samochodach transportowych. Ma takie zadanie, iż dostarcza potrzebną ilość tlenu. W wozach transportowych jest to szczególne ważne, gdyż nierzadko zdarza się, że ratownicy medyczni zabierają z miejsca zdarzenia wielu rannych i poszkodowanych, którym taki respirator transportowy nie raz uratował życie.

Respiratory ratujące życie

respirator transportowyDziała to tak, iż gaz z butli po przejściu przez reduktor trafia poprzez przewód ciśnieniowy do urządzenia, które cyklicznie wytwarza przepływ mieszaniny oddechowej  o ustalonych parametrach. Taki respirator transportowy składa się z kilku przedmiotów. Na panelu sterowania aparatu znajduje się przycisk do włączania i wyłączania oraz na przykład pokrętło regulacji. Ponadto respirator transportowy posiada pokrętło objętości oddechowej i wiele innych. Natomiast przepływ objętości oddechowej do pacjenta odbywa się poprzez karbowany przepływ oddechowy zakończony zaworem. Cały system nie jest zbyt skomplikowany, ale trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje aby z niego skorzystać, gdyż bardzo łatwo można osiągnąć odwrotny skutek. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy ratownik medyczny przeprowadza kontrole urządzenia. Jest to obowiązkowy punkt, gdyż urządzenie musi być sprawne. Należy odczytać wartość ciśnienia tlenu na reduktorze butli tlenowej i na tej podstawie ustala się możliwy czas pracy urządzenia. Poza tym warto zawsze zwracać uwagę na ewentualne wycieki z butli. Zdarza się to niezwykle rzadko, gdyż tego typu przedmioty są zazwyczaj mało awaryjne.

Gdy decydujemy się na zakup respiratorów transportowych to mamy gwarancję na kilkuletnią gwarancję. Respiratory zamówić możemy  bezpośrednio u producenta z dostawą do domu oraz mamy możliwość zamówienia tego przez internet.