You are currently viewing Jak wybrać odpowiednią taśmę bitumiczną

Jak wybrać odpowiednią taśmę bitumiczną

Budowniczowie od dawna zapobiegają przed wtargnięciem niechcianej wilgoci i powietrza do swoich konstrukcji. Woda jest głównym czynnikiem powodującym uszkodzenia budynków, powodującym pleśń, rozkład i korozję, odpowiedzialnym za trwałość konstrukcji i problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zapobieganie wilgoci, taśma bitumiczna znajduje się na pierwszej linii obrony. To nie są nowe informacje dla wykonawców, konstruktorów lub producentów taśm. Częściowo dzięki nowym przepisom kodowym taśmy konstrukcyjne i uszczelniające przechodzą z „opcjonalnych” materiałów budowlanych na wymagane produkty, na których polegają specjaliści budowlani w celu poprawy szczelności przegród zewnętrznych.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o taśmach bitumicznych

taśma bitumicznaZ definicji taśma bitumiczna do obróbki blacharskiej jest cienkim, ciągłym nieprzepuszczalnymi materiałem, który zapobiegaja infiltracji wody i powietrza wewnątrz przegród budowlanych. Dzięki klejeniu szwów i obróbce zgrubnych otworów konstruktorzy zapewniają profesjonalne uszczelnienie, aby zapobiec przedostawaniu się wody do budynku i tworzyć bariery powietrzne obniżające koszty prądu przemiennego. Poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. W ostatnich latach na rynku pojawiły się nowe „elastyczne taśmy bitumiczne”. Te nowe materiały mają znaczącą przewagę nad tradycyjnymi materiałami do obróbki blacharskiej. Na przykład, w przeciwieństwie do większości metalowych obróbek blacharskich. Elastyczne obróbki blacharskie łatwo dopasowują się do nietypowych kształtów, tj. Składają się, tworząc wodoodporną zaporę końcową na szorstkim parapecie podczas montażu okna. Prawidłowo zainstalowany system obróbki blacharskiej rozwiązuje wiele problemów związanych z wilgocią i przepływem powietrza wokół okien, drzwi i otworów na gwoździe, co sprawia, że ​​są szczególnie przydatne na dachach.

Każdy producent określa, które produkty budowlane można bezpiecznie przykleić i które wymagają szczególnej uwagi. Ogólnie rzecz biorąc, lite drewno, sklejka, winyl i metal są zwykle w porządku, o ile są czyste, tj. wolne od oleju, brudu i pyłu. Niektórzy producenci sugerują, że beton, mur i płyta OSB będą miały lepsze wyniki po zagruntowaniu, podczas gdy inni zalecą zagruntowanie wszystkich podłoży, aby uzyskać najlepszą wydajność, szczególnie w chłodne dni.