You are currently viewing Poszukiwani pracownicy z Ukrainy

Poszukiwani pracownicy z Ukrainy

Pracownicy ze Wschodu są spotykani w różnych gałęziach gospodarki. Są uznawani przez wielu pracodawców za równie rzetelnych i dobrych, co pracownicy z Polski. Warto podkreślić, że Ukraińcy z powodzeniem pracują w firmach budowlanych, gospodarstwach rolnych oraz w handlu. Można ich również spotkać na halach produkcyjnych. Znalezienie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach wymagaj jednak czasu.

Jak znaleźć dobrego pracownika z Ukrainy?

gdzie szukać pracowników z ukrainyBez wątpienia polscy pracodawcy od wielu la mają problem ze znalezieniem chętnych na dane stanowiska. Nic zatem dziwnego w tym, ze coraz chętniej zatrudniają pracowników z Ukrainy, Białorusi lub Rumuni. Powszechnie uważa się, że osoby pochodzące z Ukrainy, naszego sąsiedniego kraju zbliżonej kulturze i obyczajach, są rzetelne, sumienne i chętnie podejmują pracę w Polsce. Przede wszytkim mogą tutaj liczyć na lepsze życie oraz zarobki. Z kolei polscy pracodawcy często zastanawiają się, gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Bardzo często dana firma potrzebuje zatrudnić od zaraz nie jedną lub dwie osoby, ale kilkanaście. W takim przypadku warto zwrócić się do profesjonalnej agencji pracy zajmującej się rekrutowaniem pracowników ze Wschodu. W ten sposób nie trzeba się martwić różnymi formalnościami. Poza tym znalezienie odpowiedniego pracownika na dane stanowisko wymaga przede wszytkim czasu. Tego brakuje polskim przedsiębiorcom, dlatego też outsourcing HR jest dla nich korzystnym rozwiązaniem. Wyspecjalizowane agencje HR sprawnie i rzetelnie sprawdzają kompetencje kandydatów do pracy. Przeprowadzają również proces rekrutacyjny. Załatwiają ponadto szereg formalności związanych z zatrudnieniem obcokrajowca w Polsce. W przypadku pracowników z Ukrainy obowiązujące regulacje nie są nadmiernie skomplikowane. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy musza jedynie postarać się o tymczasowe pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce.

Szukanie pracowników na własną rękę często przerasta możliwości danej firmy. Jeżeli potrzebujemy od zaraz odpowiedniego fachowca w danej dziedzinie, możemy zwrócić się do jednej z wielu profesjonalnych agencji zatrudnienia. Tego typu firmy zajmują się rekrutacją pracowników o różnych kwalifikacjach. Nie brakuje również agencji specjalizujących się w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu.