You are currently viewing Wybór podłogi do pokoju dziecięcego

Wybór podłogi do pokoju dziecięcego

Jak wiadomo podłoga w pokoju dziecka, powinna być przede wszystkim bezpieczna i trwała, ponieważ nie da się ukryć, że jest ona znacznie bardziej narażona na różne uszkodzenia oraz zabrudzenia niż podłoga w innym pokoju. Jaką wybrać do pokoju dziecka by maluch mógł swobodnie na niej się bawić?

Jaki rodzaj podłogi wybrać?

wykładzina podłogowa dywanowaDzieci spędzają na podłodze bardzo dużo czasu, bawiąc się, leżąc czy malując, dlatego należy wybrać taką, która będzie bezpieczna, praktyczna, wygodna i łatwa w utrzymaniu czystości. Bardzo częstym wyborem rodziców jest wykładzina podłogowa dywanowa, która tworzy w pokoju przytulne i komfortowe miejsce dla maluszka. Dlaczego warto wybrać taki rodzaj podłoża? Po pierwsze wykładziny dywanowe nie zbierają kurzu i łatwo jest je utrzymać w czystości, po drugie są miękkie i ciepłe, co pozwoli odizolować od zimnej podłogi stopy dziecka. Po trzecie wykładzina dywanowa amortyzuje bolesne upadki, co z pewnością jest nieuniknione podczas szalonych zabaw. Przy wyborze wykładziny oprócz wcześniej wspomnianego bezpieczeństwa i funkcjonalności, należy również zwrócić uwagę na to, by wykładzina dywanowa komponowała się z ogólnym wystrojem całego pokoju. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór wykładzin stworzonych specjalnie dla dzieci w różnych kolorach, wzorach, dlatego też można z łatwością dobrać odpowiadającą zainteresowaniom dziecka. Do najbardziej oryginalnych należą: kolorowa wykładzina z ulicami, budynkami i placem zabaw, gdzie dzieci mogą jeździć własnymi samochodzikami, zwierzątka w zoo dla najmłodszych lub dla dziewczynek delikatne kolory różu idealny wzór dla zabawy lalkami czy ulubione postaci z bajek. Wykładzinę podłogową możemy umieścić w każdym pokoju dużym, małym lub o niestandardowym kształcie, ponieważ można ją dociąć na konkretny wymiar. Dodatkowo końce nie będą się zawijały lub strzępiły, ponieważ chowane są pod listwy wykończeniowe. Coraz częściej wykładzina dywanowa jest również wykorzystywana jako piękna ozdoba na ścianę do pokoju dziecka.

Wybór podłoża do pokoju dziecka powinien być dobrze przemyślany, ponieważ to właśnie na tej podłodze maluch najpierw będzie chodził na czworakach, a później na nóżkach. Nie ma raczej dziecka, które nie spędza na zabawie na podłodze wielu godzin, lubi chodzić gołymi stopami, a czasem nawet na niej zasypiać ze zmęczenia.