You are currently viewing Automaty z pzekąskami

Automaty z pzekąskami

Robienie zakupów dla większości z nas są przyjemnością, jednak nikt z nas nie lubi stać w kolejce. Często w godzinach porannych i popołudniowych w większości sklepów spożywczych panuje spory tłok, prze co kupienie batonika, czy butelki wody może trwać znacznie dłużej. Niektórzy klienci nie chcą czekać i od razu wychodzą, szukając innego miejsca, gdzie można kupić coś słodkiego.

Co można znaleźć w automacie ze słodyczami?

automaty sprzedające słodyczeKażdego czasem dopada nagła ochota na zjedzenie czegoś słodkiego. Najczęściej wybieramy małe batoniki, czekoladki lub słone przekąski. Kupimy je w każdym sklepie z produktami spożywczymi, ale także w coraz popularniejszych automatach vendingowych. Klasyczna sprzedaż wymaga zatrudnienia osoby do obsługi klientów,  natomiast urządzenia vendingowe są całkowicie samoobsługowe. Klienci sami wybierają w nich produkt, płacą za niego i odbierają z podajnika. Taka forma sprzedaży jest znacznie tańsza, ale też ma ograniczony asortyment. Najczęściej można spotkać automaty sprzedające słodycze, gdyż są to produkty kupowane pod wpływem impulsu. Dostępne na rynku maszyny mogą być mieszane, czyli można w nich kupić przekąski i napoje lub jednorodzajowe. Do najpopularniejszych przekąsek należą batony, wafelki, chipsy czy czekoladki, natomiast napoje są sprzedawana w puszkach i butelkach. Dzięki przeszklonej przedniej ścianie automatu, klienci dokładnie widzą co jest dostępne. Towary są poukładane na półkach jeden obok drugiego, a w momencie zakupu, sprężyna znajdująca się za ostatnim produktem z danego rodzaju, wypycha go do podajnika, z którego odbiera go klient. Działanie automatu jest bardzo proste, choć ma zainstalowane skomplikowane oprogramowanie umożliwiające dokonanie procesu zakupu. Tego typu urządzenia można kupić bezpośrednio u producenta lub u pośrednika nabyć używane modele.

Z każdym rokiem rośnie liczba osób dokonujących zakupy w automatach vendingowych, gdyż są one proste w obsłudze i posiadają coraz szerszy asortyment. Większość modeli urządzeń do sprzedaży samoobsługowej jest modułowa, czyli można je dowolnie łączyć, tworząc kompleksową powierzchnię sprzedażową z gorącymi i zimnymi napojami, przekąskami czy nawet świeżymi produktami spożywczymi. W dobie dzisiejszych czasów. takie automaty są świetną alternatywą dla klasycznej sprzedaży.