You are currently viewing Jak przygotować się do szydełkowania?

Jak przygotować się do szydełkowania?

Robótki ręczne mogą być wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. Umożliwiają bowiem zrelaksowanie się na przykład po stresującym dniu, a jednocześnie powstałe wyroby mogą być użytkowane w celu chronienia się przed zimnem. Zanim zaczniemy szydełkować, warto zakupić odpowiednie przędze, najlepiej pochodzenia naturalnego.

Czy włóczka z wełny merynosów jest dobrej jakości?

włóczki z merynosaRobótki ręczne nie tracą swojej popularności i nadal są bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Dodatkowo, łączą one możliwość spędzania czasu wolnego z wytwarzaniem przydatnych w zimnie czy jesienią czapek, rękawic czy skarpet. Zanim zaczniemy jednak zajmować się szydełkowaniem na poważnie, bardzo ważne jest, abyśmy wyposażyli się w odpowiednie narzędzia i akcesoria które nam to umożliwią – przede wszystkim przędze, najlepiej naturalnego pochodzenia. Przykładem mogą być tu włóczki z merynosa, czyli owiec hodowanych na wolności w Ameryce Południowej. Dzięki takiego sposobowi hodowli tych owiec, co wiąże się z tym, że żyją one  w mniejszym stresie, ich wełna jest bardzo dobrej jakości. Jest bardzo wytrzymała a powstałe z niej wyroby zachowują swoje właściwości przed długi czas. Dodatkowo, świetnie nadaje się ona do produkcji odzieży i dodatków do niej, szczególnie przydatnych w zimnych porach roku. Główną i najważniejszą zaletą wełny pochodzącej od merynosów jest fakt, że jest ona niegryząca, co dla wielu osób jest główną przeszkoda w noszeniu odzieży pochodzącej od wełny naturalnej. Oczywiście należy pamiętać, że na rynku dostępne są wełny syntetyczne, które przypominają jedynie ta naturalną. Dlatego bardzo istotne jest aby dokładnie sprawdzać skład i pochodzenie włóczki wełnianej którą chcemy zakupić do ręcznych robótek. Warto również wspomnieć, że wyroby pochodzące z włóczki od merynosów najlepiej nadają się do prania automatycznego. Po upraniu w dedykowanym dla nich programie, wystarczy suszyć odzież z takiej wełny na płasko a nie straci ona swoich właściwości.

Robótki ręczne mogą być świetnym pomysłem na nadmiar wolnego czasu kiedy na przykład jesteśmy na emeryturze, lub też gdy chcemy odstresować się po ciężkim dniu pracy. Przed rozpoczęciem szydełkowania warto jednak zaopatrzyć się we wszystkie akcesoria i materiały, które mogą nam być potrzebne. Najważniejsza jest zdecydowanie przędza, najlepiej pochodzenia naturalnego.