You are currently viewing Mini dźwig do amatorskiego warsztatu

Mini dźwig do amatorskiego warsztatu

Jestem zapalonym podróżnikiem, jednak podróżuje trochę inaczej niż reszta ludzi. Przez cały rok pracuję by przez miesiąc lub dwa podróżować swoim autem. Jednak przed podróżą auto to trzeba odpowiednio przygotować i właśnie do swojego warsztatu potrzebuję mały dźwig.

Dźwig warsztatowy – jak go wybrać?

mini dźwigW swoim warsztacie mam kanał oraz mnóstwo narzędzi ale zawsze brakowało mi dźwigu. Wyciąganie silnika czy innych cięższych rzeczy było bardzo trudne. Dlatego zainteresowałem się mini dźwigu. Takie urządzenie bardzo ułatwiłoby przeglądy i konserwację rożnych elementów. Mini dźwig musi jednak spełniać konkretne wymagania, Pierwsze to właśnie jego udźwig, mi wystarcza w zupełności 1,5 tony. Druga sprawa to konstrukcja, nie tylko chodzi o sam rozmiar, ale także jego mobilność czy mechanizmy pneumatyczne i wyciągarka. Ważne też było zdalne sterowanie z racji iż wszystkich napraw dokonuję sam i sterowanie mini dźwigiem z pilota byłoby bardzo wygodne. To określeniu głównych wymagań, dodatkowymi zaletami będzie jego niska waga, długa gwarancja gwarantująca niezawodność, możliwość składania. Poszukiwania idealnego produktu, zacząłem od internetu. Na pierwszy ogień poszły popularne serwisy aukcyjne, później strony firmowe różnych producentów. W koń znalazłem mój mini dźwig, cena co prawda nie była najniższa, ale jego możliwości oraz niezawodna konstrukcja rekompensowały owy koszt. A dostawa byłą gratis, tak samo jak jego instalacja na miejscu i pierwsze uruchomienie. Wszystko poszło sprawnie i byłem niesamowicie zadowolony.

Jednak pierwsza jego próba byłą jeszcze przed nim. Bo właśnie teraz musiał stanąć na wysokości zadania. przy pomocy nimi dźwigu wyjąłem silnik, aby zrobić ostatni przegląd mojego pojazdu przed długą i wymagającą trasą. Dźwig spełnił swoje zadnie, a operowanie nim było wręcz banalne.